Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Nahkanuia-Rõhu rahva rehepeks (8)

Fotograaf: teadmata
Nahkanuia ja Rõhu külade rahvas rehte peksmas. Kas tegemist on Komsomoli kolhoosiga, mis rajati 1949 aastal samade külade baasil või jääb tehtud foto hilisemasse aega?

Vasakult: Aliide Saar (Kõrsi), Emilie King (Kingu), Lisette Bremet, Helve Bremet, Hedvig Muusikus (Muusikuse), Eduard Saar (Ellamaa), Julius Bamberg (Maasika) või August Lindermann (Pärnassaare), Liivakünka (Jakovits) Arno, Karl Tanning (Kopli), Altsauna August või vana Ahvelt (kas üks ja sama?), ?.

Rehepeksumasina peal: Ants King, Mihkel Naukas.

Nimed panin kokku Uljas (np. Tanning) Reeta mälestuste ja kommentaaride põhjal.

Lii Schwarzstein fotoalbum.
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Rõhu
Sildid: rõhu, nahkanuia, rehepeks, rehepeksumasin

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Laidy (06.03.2018)

Kas keegi teab öelda Altsauna Augusti (vana Ahvelti) järglaste kohta midagi? Kas ta naine võis Leena olla?

Margo (06.04.2014)

Peale 58. aastat läks Koeru MTJ laiali ja tehnika jaotati majandite vahel ära. Pilt pärineb seega perioodist 1958,1959 (Evald Lindermanni jutu põhjal) ja tegu oli siis juba Koidula kolhoosiga.

Margo (05.04.2014)

Tegu ei ole Lindermanni Augustile kuulunud peskumasinaga. Tegu on vene MKS-1100 peksumasinaga. Siin pildil August Lindermanni ei ole. See tagumine mees on ilmselt Julius Bamberg

Helvi Kerem (30.01.2010)

vana Tanningu taga mütsita on Jakovit? Arno Liivakünka talust Nahkanuialt (vasakult neljas mees)

Helvi Kerem (30.01.2010)

Suur tugev mees Bambergi Jussi ees on August Lindermann. Paremalt teine mees on vist vana Ahvelt Nahkanuialt. Kui meie pere (Annus Lembit) Rõhule tulime, oli aasta 1956. Tunnen nägupidi neid inimesi. Siis oli "Koidula kolhoos.

Helvi Kerem (30.01.2010)

Vasakult teine King Emilie, kolmas vist Soosaar Atalie, neljas Breemet Helve, viies Muusikus Hedvi, meestest hoiab postist tallimees Tanning, postist vasakul taga Bamberg. Üleval võib olla küll King Ants.

Ülle (25.01.2010)

Pean kindlasti seda pilti näitama onu Evaldile. Tema oskaks täpsemalt kommenteerida nii pildistamise aega kui ka inimesi sellel fotol. Omalt poolt tean lisada seda, et kui on tegemist nn vene ajaga-kolhoosiajaga- siis olid vanaisa Augusti masinad "vabatahtlikult" majandile ära antud.

Hongmees (25.01.2010)

Väga hea kommentaar! Ega Sa Ülle ei oska pakkuda, mis aastal võib foto tehtud olla? Ja kas see masin tõepoolest kuulus Lindermannile või oli ta selle kasutaja, sest tegemist on ju nn nõukogude ajaga?

X
kodulehe, e-poe tegemine