Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Pühadesoovid Vahukülla (0)

Fotograaf: teadmata
Tegemist on küllaltki ajaloolise postitusega vanadpildid.net keskkonnas, sest lisatud kunstpostkaardi väärtus ei seisne mitte niivõrd esi- kui tagaküljes. Ja mitte ainult seetõttu, et tegemist on Vahukülla neiu Ella Stokeby nimele saadetud kaardiga vaid ka seepärast, et säilinud on nii mark kui tempel.

Nimelt on templi näol tegemist väga lühikest aega, vahemikus 1918-1919 kasutusel olnud Koeru ridatempliga, mis on kollektsionääride seas kõrgelt hinnatud.

Margi näol on omakorda tegemist 15kopikalise helesinise margiga Eesti Vabariigi esimesest margisarjast “Lillemuster” (kunstnik Rudolf Zero), mis ilmus alates 30. novembrist 1918. Ametlikult kehtisid “Lillemustrid” 30. juunini 1926, reaalselt esineb neid põhiliselt 1918.-1919. aasta postisaadetistel. (Allikas: Pärnu Postimees) See fakt võimaldab paigutada kirja aastasse 1919.

Templi järgi on kiri pühadesoovidega posti pandud Koerus ning annab aimu, et mitte kõik ei soovinud kasutada postkaardina kohalike fotograafide loomingut vaid otsisid kunstilisemat käsitlust. Kus täpselt kunstnik on motiivi jäädvustanud, pole hetkel mulle teada. Taamal oleva maastiku järgi ei tohiks tegemist olla Eestiga.

Tagakülge näed klikkides vasakus ülanurgas olevale ikoonile.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Välismaa
Sildid: vahuküla, postist, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine