Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Mälestusi Varangult (4)

Fotograaf: teadmata
Tähistame tänast ajaloolist päeva, mil vanadpildid.net sai enesele lehe Facebook sotsiaalvõrgustikus, ühe vägeva fotoga. Nii vägevaga, et seda saab mõõta lausa kahel moel: esiteks hinnaga, mis kerkis taevastesse kõrgustesse ja teiseks hoonega, mille kohta ma küll suurt midagi ei tea aga mis paiknes Varangul. Ja Varangu pole just kõige arvukamalt fotodel esindatud koht siin keskkonnas.

Foto tagakülg on tühi kuid esiküljel võime alumises servas lugeda käsitsi kirjutatud teksti "Mälestus Varangult". Kaalusin nii ja naa kuid jõudsin lõpuks järeldusele, et nii lakooniline tekstiosa foto esiküljel saab tähendada ainult seda, et hoone oli nii andjale ja saajale tuttav ning pidi paiknema Varangul. Toksides internetti otsingu "Varangu meierei", selline see hoone paistab, leidsin lingi ühele kooliõpilase kodutööle, milles seisab:

"Varangu meierei. Algselt Varangu mõisa piimaköök, hiljem piimandusettevõte Varangu asunduses."

Pakun, et tegemist on kirjeldatud hoonega. Kas keegi tahab ja/või oskab aidata? (Püüdsin luubiga uurides ja suurendades lugeda midagi välja seinal olevatelt siltidelt kuid ebaõnnestusin.)
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Virumaa, Haljala kihelkond, Varangu
Sildid: varangu, meierei, valitsejamaja, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Marko (31.10.2015)

Tegemist on Virumaal, Haljala kihelkonnas asunud Varangu mõisa valitsejamajaga. link Aitäh Enele selle info eest! Hea on tõdeda, et minu algses kaastekstis ära toodud kooliõpilase kodutöö räägib siiski just sellest õigest Varangust (hoonest, mis fotol).

Marko (29.10.2015)

Siin peaks olema link meierei. Kuidagi ei klapi.

Marko (29.10.2015)

Aitäh Ene kommentaari eest! Jama lugu kui tegemist ei olegi Koeru kihelkonna meiereiga, siis olen suure summa raha ilmaasjata kulutanud. :) Praegu saan siiski aru, et mingi lootus, et tegemist on Koeru Varanguga veel on!? Kas pildil on Pikevere meierei? Kuidas iganes see lõpuks ei selgu, foto on äge ja ilmselgelt ka hinnaline. Halvimal juhul sobib hästi vahetuseks. NB! Tõepoolest, peaksin olema tähelepanelikum, minu viide koolitööle sisaldab selgelt vihjeid Haljalale. Jama lugu.

Ene (29.10.2015)

On 2 Varangut. Üks asub Haljala juures. Siinsed inimesed mäletavad ikka Pikevere meiereid. ???

X
kodulehe, e-poe tegemine