Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Lähe (1)

Fotograaf: teadmata
Lisatud foto ei ole tehtud mitte Aruküla mõisa vaid Aurküla mõisa kabeli pargis! Väidetavalt olla seal lisaks kivist väravapostidele ja raudväravale olnud lai sile tee, mida kasutati spordivõistlustel. Veel praegui kehtiv Koeru rekord 60 meetri jooksus olla samuti tehtud just sellel rajal.

Täpsuse ja parema arusaamise huvides lisan siia lingi fotole, kus needsamad poiste taga olevad väravad paistavad taamal, vaadatuna Aruküla mõisa kaevumaja juurest ning ka asukoha. Fotograafi orienteeruva asukoha leiad klikkides foto üleval paremas nurgas olevale tilgakujulisele ikoonile.

Vabariigi ajal veeti parki osaliselt ümbritsenud kiviaed asundustalude ehitamiseks laiali, raiuti maha ka pärnad ning maad kasutati karjamaana. Midagi sellist oli seal alles ka pärast sõda. Vaata näiteks seda vaadet siin, mis on tehtud küll suunaga Koeru poole kuid isegi lehm on pildil.

Uute teadmiste valguses on tegemist haruldase ülesvõttega, sest sellest pargist pole ülesvõtteid säilinud. Tegelikult pole mulle kätte sattunud ka ühtki kabeli pilti.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Aruküla
Sildid: aruküla, sport, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Marko (20.12.2015)

Aitäh Uno! Tänu Uno täpsustusele on teada, et see start koolipoistele antakse kabeli juurde viivate väravate juurest. Teen parandused kaasteksti ja lisan sinna ka ühe teise foto viite parema arusaamise huvides.

X
kodulehe, e-poe tegemine