Vanadpildid.net on müügis. Kontakti leiad siit!

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3614

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Matus Paides (5)

Fotograaf: teadmata
Vahelduseks üks foto sõjajärgsest Paidest kus maetakse mõnd tähtsat punast tegelast, sest muudmoodi ei oska ma seletada sõjaväevormis mehi, kabuur puusal ning rahvamassi. Pildistatud on praeguse politseimaja eest, tagaplaanil Tallinna tänav 16 hoone. Kas oskate vihjata, keda saadetakse viimsele teekonnale?
Allikas ja avaldamisõigused: Marvin Tammehoid, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Paide kihelkond, Paide
Sildid: paide, matus, tallinna tn, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Marko (11.03.2015)

Äkki on tegemist Jaan Piibelehe matustega? Puust postament on just selline nagu tema matustel. Kuid Piibeleht maeti Koeru?? link

Addy (10.03.2015)

Paras ports punaseid maeti ümber Reopalu kalmistule, aga see kirst liigub ilmselgelt vales suunas. Kas see ei võiks jõuda Sillaotsale? Vaatasin toda kirstuga pilti ja sealt saab aru, et kastis olev viisnurgaga "postament" on puust või mingist muust kergest materjalist tehtud, kuna seda kannab keegi meesterahvas üksi. Seega uhke hauakivi järgi selle isiku puhkepaika vast üles ei leia.

Rainer (10.03.2015)

Ma vaatasin, et selles fotoseerias on vist u 4 fotol näha üht vihase näoga meest, kes veab igale poole oma vintpüssi kaasas. Rongkäik saab alguse praegusest politseimajast Tallinna tänaval ja liigub sealt edasi mööda Tallinna tn linnast välja. Kuidagi vägisi jääb mulje mõnest kangelaslikust hukkunud nkvd-lasest vm sellisest. Imelik ainult et puusärki viiakse mööda Tallinna tänavat välja, sealpool nagu matmispaika ei tea. Või maetaksegi ümber neid, keda sakslased olid maha lastud ja kellele on praeguse turbatööstuse lähedale ausammas pandud?

Rainer (09.03.2015)

Tagaplaanil on Tallinna 13

Addy (22.02.2015)

Mulle paistab, et veoki puhul on tegemist Ford G8T-ga, ehk siis lendliisi kaudu Läänest siia jõudnud masinaga. Viisnurgaga postament autokastis viitab armee või komsomolitegelase matusele või ehk isegi ümbermatmisele. Väga huvitav oleks fotoseeria tagamaade kohta rohkem teada saada. Tolleagse punase propaganda koha pealt tundub see olevat lausa "lõikuspidu".

X
kodulehe, e-poe tegemine