Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3604

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Ubari ehk Tallukmäe veski (0)

Fotograaf: teadmata
Aeg ajalt toob vanadpildid.net projekt minuni huvitavaid kontakte. Täna võttis minuga ühendust mees, kelle vana-vanaisa ehitas fotol oleva veski. Ta vaatas küll üht teist sama veski fotot siin keskkonnas ning tema ostusoov on samuti esitatud toda fotot silmas pidades. Kahjuks olen selle millegi vastu juba ära vahetanud.

"Olime meeldivalt üllatunud, kui leidsime teie poolt üles pandud vana-vanaisa ehitatud Tallukmäe veski foto. Teie fotol Ubari veski nime all. Asus Kaberla külas.
Tegemist on Kaarel Vilbiksi (s.1845) veskiga. Hiljem pidasid veskit ja talukohta pojad Eduard ja Gustav Vilbiks. 1938 aastal veski lammutati. Mõned fotod teise külje pealt on nähtavad raamatus "Eesti tuulikud" (autor Hanno Talving ,kirjastus "Tänapäev" 2005, lk. 11-12).

Helistasime teile 15. veebr. ja rääkisime fotodest ja oleksime väga õnnelikud kui saaksime teil oleva foto endale mälestuseks osta."

Jah, ma olen nõus neile oma Ubari veski pildi(d) müüma, sest minu jaoks on tegemist lihtsalt veskiga, neile aga olulise mälestusega. Muuseas, Gustas Vilbaste näol peaks olema tegemist sama mehega, kelle järgi on nime saanud allikad Endla looduskaitsealal. Milline kokkusattmus!
Asukoht: Harjumaa, Jõelähtme kihelkond, Kaberla
Sildid: kaberla, tallukmäe, veski, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine