Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Sakala partisanid (1)

Fotograaf: teadmata
Tegemist on esikaanefotoga suureformaadilisele, piltidele keskendunud ülevaatele Eesti sõjaväest meie iseseisvuse esimesel kahekümnel aastal: EESTI SÕJAVÄGI 1920-1940, Autor: Mati Õun.

Erik Boltowski sõnade kohaselt on: "Pilt on u. aastast 1920... Pluss vbl. aastake.
Poisid on kõik korrektses Eesti sõjaväe vormis, mida hakati välja andma Vabadussõja ajal, ca 1919 suvel. Aga sõja ajal nii ühtset väljanägemist meestel polnud.
Siiski, ka pildil on keskmise rea keskmine mees mingi imeliku "gimnastjorkaga" (vene sõduri suvevormi särk) ja justkui ise aretatud tumedate pagunitega. Taamal (paremal äärel) on aida ääres ühel seisval mehel samuti mingi õhem, justkui vene särk seljas. Neid kanti Vabadussõja ajal veel laialdaselt. Kokardid mütsidel on Vabadussõja aegsed.
Vähemalt ühe mehe käisel on Sakala partisanide pataljoni märk (teise rea esimene mees). Tema taga on allohvitser - tärn kraenurkadel ja portupeerihm üle õla. "Autojuhil" on ka mingi märk käisel, aga pole hästi aru sada milline (kandilise vormi põhjal arvatavasti kah Sakala partisanide embleem). Seega ilmselt on tegemist Sakala partisanide ühe jao meestega."

Toomas Boltowsky täiendus: "Pilt on tehtud kuskil 22-23. Kõige esimene mees kannab inglise kuube. Suvepluusis mehel on mustad vabadussõjaaegsed õlakud, ent SP (Sakala pataljon) monogrammiga, mis tulid moodi vahetult enne 24.a. vormireformi."

Mind ennast köitis tegelikult sõdurite puust sõiduriist. Kohe tuli meelde Metsanurga küla Kitse talu laste mänguauto, mida näed sellel fotol siin.

Foto ja info allikas Facebook. 
Allikas ja avaldamisõigused: Erakogu, jagada viitega allikale
Asukoht: Asukoht teadmata
Sildid: sakala partisanid, 1922, 1923, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Anne Ütt (08.09.2022)

Sakala partisanide üksuse sõdurpoisid Lustiveres (Jõgevamaa) 1920.a. Vabal ajal poiste endi käte valminud "sõiduvahend" Foto A. Mik. PLM FK 4573.

X
kodulehe, e-poe tegemine