Vanadpildid.net on müügis. Kontakti leiad siit!

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3614

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Vahuküla perenaiste selts 1935 (1)

Fotograaf: teadmata
Vahuküla perenaised 19. juulil 1935 aastal. Pakun, et foto on tehtud Vahukülas Pihumäel naiste tagant paistva keldri järgi!?

Vahuküla on olnud vanade fotode kogumisega alustamisel üheks peamiseks inspiratsiooni allikaks. Sealt on pärit minu isapoolne suguvõsa ning seal veetsin mina mitmed oma ilusad lapsepõlvesuvad. Ja kui alguses tundus, et just Vahuküla perenaiste seltsi tegevust on kajastatud proportsionaalselt oluliselt vähem võrreldes näiteks Tudre perenaiste seltsiga, siis aja jooksul minuni jõudnud fotode arv tõestab vastupidist. Tegemist on ühe aktiivsema naisteühendusega piirkonnas. Samas Vahuküla ise on tehtud fotode poolest jäänud salapäraseks.

Selle foto sain oksjonilt. Ja võib olla oleks see tulenevalt väga kõrgest alghinnast jäänud ka ostmata kui mitte fotol poleks olnud minu vanavanaema Aliidet (tagareas paremalt neljas) ja tema meheõde Hiljat (kolmandas reas vasakult neljas). Perevärk. Mõned näod on veel tuttavad (N: esireas vasakult esimene Lydia Steinbeck ja kolmas tema õde Leida) kuid jätan midagi teistele ka.

Klikkides kaasteksti all oleval sildireal sildile "VPNS" (Vahuküla Perenaiste Selts), näed kõiki seltsist avaldatud fotosid vanadpildid.net keskkonnas.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Vahuküla
Sildid: VPNS, vahuküla, selts, 1935, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Marianne Vallaste (24.03.2016)

Teises reas paremalt esimesena istub Anna Ojamaa (Adosson, np Ostrip) - Juhani talu perenaine. Tema kõrval vasakul on Oru talu perenaine Juuli Bäärt. Järgmine on Jaagu talu perenaine ning siis Grünbergi perenaine. Maas istub Lilli Martson (paremalt kolmas). Tema paremal käel (paremalt neljas ja viies) Jaagu talu peretütred Stockeby`d - Ella (tumeda kleidiga) ja tema noorem õde. Selgitused andis Vahuküla Juhani talu peretütar Ilse Vallaste (np Adosson, Ojamaa).

X
kodulehe, e-poe tegemine