Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Metsategu Koeru kandis (1)

Fotograaf: H.Öömann
Jäin seda fotot vaadates mõtlema.

Kus ja mida tehakse? Tundub kuidagi selline korralik ja puhas metsaalune olevat. Mahalastud kuusk annab palgi mõõdu välja, ilmselt tehakse ehitusmaterjali. Lõkke tagant paistab väiksema mahamurdunud kuuse tüvi. Parempoolne prillidega mees on arvatavalt metsaülem, kes on tulnud raiemahtu kontrollima, sest tema käes on mingi mõõduriist palgi jämeduse mõõtmiseks.

Raieplats on väga puhas. Oksad põletatakse lõkkes kuid mitte tervenisti. Okste jämedamad otsad lõhutakse kindla pikkusega juppideks ja laotakse taamal korralikult riita. 

Ja jäi silma veel üks katkendlik ja võib olla ebaoluline detail. Maas lebava koti küljelt võib osaliselt välja lugeda tähti. "SF" ja allservas on veel mingi pikem, saksakeelne (!?) tekst. Mis kotiga on tegemist?

Tegemist on Koeru lähistel tehtud H.Öömanni fotoga. Prillidega mees esineb veel teistelgi metsatöödega seotud fotodel kuid tema nimi pole 100% kindlusega veel ilmsiks tulnud.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond
Sildid: koeru, mets, metsategu, lõke, palk, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Jüri Hiiumaalt (25.03.2016)

Pilt on tehtud 1918.a. suvel. Prillidega mehel on seljas keiserliku Saksamaa metsaülema vorm. Paistab et sakslastel oli tuline kiire taga, sest suveajal okaspuud ehitusmaterjaliks maha ei võetud.

X
kodulehe, e-poe tegemine