Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Tikutopsisuurune ülesvõte (1)

Fotograaf: teadmata
Tikutopsisuurune ülesvõte 1934. aastal Koeru keskele püstitatud vabadussõja mälestusmärgist. Väga sageli piirdub kollektsionääride huvi oma teemade suhtes standardse suurusega fotodega, mistõttu muus mõõdus olevad pildid võib sageli omandada päris mõistliku hinnaga. See Koeru sammas oli koos kaheksa teise samas mõõdus fotoga ja komplekti lõpphinnaks kujunes pisut üle 3€. Samal ajal müügis olnud standardsuuruses Öömanni ülesvõtte hind kujunes aga 7 korda kallimaks. Kuid vaadates fototo ennast, paljud teist saaksid aru sellest koopiast aru kui suur või väike originaal on?

Keerasin fotole pisut teravust juurde kuid ka ilma selleta on tegemist küllaltki detailse ja kvaliteetse ülesvõttega. Oleks huvitav teada, kas selle on teinud mõni amatöörfotograaf või siis on tegemist proffessionaali poolt levitatud säästupildiga?

Siia klikkides näed kõiki vanadpildid.net keskkonnas avaldatud fotosid Koeru mälestusmärkidest.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Koeru
Sildid: koeru, ausammas, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Ahto (25.03.2016)

Vanad fotod on enamjaolt kontaktkoopiad. See tähendab seda, et film ehk klaasnegatiiv oli sama suur kui pilt. Ehk siis 10x15 pildi tegemiseks kasutati sama suurt klaasnegatiivi ja suurt kaamerat. Amatöörid kasutasid väiksemaid kaameraid ja ilma suurendamata sai ka väikese pildi. Vist 1930 paiku hakkasid väikesed kaamerad ka rohkem levima, ka mõned professionaalid kasutasid neid ning siis suurendasid pildi kitsalt filmilt, mille tõttu mõned 1930-40nendate 10x15 kohavaated on ka pigem viletsa detailiga.

X
kodulehe, e-poe tegemine