Vanadpildid.net on müügis. Kontakti leiad siit!

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3614

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Öömann - sõdurid (4)

Fotograaf: M.Öömann
Fotograaf Martin Öömann tegutses pärast Koeru aastaid ka Tallinnas. Millistel aastatel ja kus täpselt, pole mahti olnud välja uurida. Aja jooksul on minu kätte sattunud mõned sellest perioodist pärit tema fotod. Korjan neid nime pärast.

On pakutud, et "seisval mehel on mütsil esimene Eesti vormi mütsimärk, mis tuli kasutusele 1918. detsembris" (ML) ja et, "pilt on tehtud 1917. aastal, kui vormidelt võeti pagunid peale bolševike võimule tulekut (Jüri Hiiumaalt).
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Harjumaa, Tallinn kihelkond, Tallinn
Sildid: sõdur, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

ML (28.09.2017)

Kogenud silm teeb ikka vahet 1919. a ovaalsel EW mütsimärgil ja tsaariaegsel mütsimärgil. Istuval mehel ON tsaariaegne mütsimärk, mis tähendab seda, et pilt on suure tõenäosusega tehtud siis, kui tulid kasutusele EW "viisnurksed" mütsimärgid. Pilt on kindlasti tehtud VS algusperioodil.

vanadpildid (28.09.2017)

Venno Link kommentaar: "Püstiseisval mehel on mütsi küljes minu arvates vanem Vabadussõja aegne mütsimärk. Seisval tüübil aga ei saa aru, kas on Tsaarikokard või Vabadussõja aegne uuem mütsimärk, mis võeti kasutusele peale vanemat (viisnurkset) varianti 1919, kui ma ei eksi. Nii, kui me nüüd pisut mõtleme, kas see oleks loogiline, et üks mees kannab EW kokardit ja teine tsaarivene ? Minu arust mitte, pigem kannavad nad mõlemad EW kokardeid. Seega pilt ei saaks olla varasem, kui 1919?"

ML (26.09.2017)

Seisval mehel on mütsil esimene Eesti vormi mütsimärk, mis tuli kasutusele 1918. detsembris.

Jüri Hiiumaalt (12.05.2015)

Pildil istuvat ratsaväeohvitseri on autasustatud Georgi kuldse aurelvaga "Vapruse eest". Pilt on tehtud 1917.aastal, kui vormidelt võeti pagunid peale bolševike võimule tulekut.

X
kodulehe, e-poe tegemine