Vanadpildid.net on müügis. Kontakti leiad siit!

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3614

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Ühispilt emadega Pihumäel (0)

Fotograaf: M.Öömann
Arvatavasti emadepäeval tehtud foto. On olemas üks hilisem, 1939 aasta jäädvustus emadepäeva kogunemisest Pihumäel. Selle järgi võiks arvata, et lisatud foto on tehtud ca 1935.

Fotol tunnen ära oma pere liikmed ja veel mõned teised. Keskel esireas istub kooliõpetaja Osvald Hõlpus, tema rumeenlannast abikaasa seisab foto keskel teises reas ning tagareas vasakult teine poiss on paari poeg Olev. Õpetaja vasakul käel istub minu vanaema Ilse, esireas paremalt esimene on tema vanem õde Hilja, ja teises reas paremalt teine ema Aliide ning kolmas õde Helgi. Vanaema vend Ernst seisab sõpradega kaelakuti tagareas vasakult kuuendana. Esimeses reas vasakult kolmas peaks olema Sitsika talu perenaine Elfriide (!?) oma kahe tütre, Hedvigu ja Koidulaga.

Hakkasin mõtlema, et enamik neid, keda pildil tean, küüditati. Ernst varjas ennast metsas, sai ise maitsta vangilaagreid ning sama saatus tabas tema ema ja õde. Osvald Hõlpus suri Siberis. Sitsika perekonda represseeriti samuti. Lisatud fotol ei tea keegi neist inimestest veel, mis elul neile varuks on...

Pihumäe koolimaja oma hiigelaegadel.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Vahuküla
Sildid: vahuküla, pihumägi, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine