Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3634

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Kirik ja turuplats (2)

Fotograaf: Joh.Ehrenwert
See postkaart on saadetud Tallinnasse Maneezi tänavale armsale sõbrale. Midagi enamat selle tagakülje tekstist ma välja ei loe. Ka mark ega tempel ei ütle suurt midagi. Millest on muidugi kahju.

Samas on nii foto esi- kui tagakülg vaimustavalt lihtsad. Lühike sõnum ja hämmastavalt selge linnaruum. Küllap see tegelikult päris nii ei olnud. Inimsuhete keerukust, jutte ja emotsioone jagus rohkem neisse hetkedesse, kus oldi koos ning kõik see konkreetsus linnaruumis kadus sisenedes majade hoovidesse ja siseõuedesse.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Paide kihelkond, Paide
Sildid: paide, turuplats, kirik, postist, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Marko (08.03.2013)

Saingi sama vaate tagasi. Olgu siis ka öeldud, et saadud fotol, mis on kahtlemata 1:1 sama ülesvõte, on foto taha märgitud hoopis "J&P Parikas Tallinn 1927". See muidugi ei tähenda, et Parikas oleks selle foto teinud aga huvitav on jälgida kuidas ning kelle poolt on samu klaasnegatiive kasutatud.

Marko (08.02.2013)

Kirjutasin, et foto taga olevad "mark ja tempel ei ütle suurt midagi". Tegelikult on templi näol tegemist hinnalise Paide tummtempliga, mis pealekauba väga hästi säilinud. Vahetasin selle foto 4 teise vastu ning leppisin kokku, et saan ka sama vaate tagasi. :)

X
kodulehe, e-poe tegemine