Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Sillaotsa sild 20. sajandi alguses (1)

Fotograaf: teadmata
Sillaotsa sild 20. sajandi esimesel veerandil. Hiljem ehitati selle kõrvale ka raudteesild. Pisut saab siit aimu Paide ümbrusest, mis oli ja on ka tänapäeval valdavalt soine ning väga märg.

Ühel ilusal suvel, kui elasime Veski tänaval, tänaval, mis sai endale nime pildil oleval jõel paiknenud kindluseveski järgi, tulime kogu perega Sillaotsa silla juurde ujuma. Vesi oli raudkülm ja jõgi täis puruksloobitud pudeleid, mida isa sealt välja tõi. See suur kivi, mille peal ma värisesin, on seal veel tänagi ja võis olla ka selle foto tegemise ajal.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Paide kihelkond, Paide
Sildid: paide, sild, vallitorn, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Marko (04.03.2013)

Siin on mõisauurija Valdo Prausti kommentaar pildil oleva silla kohta aga teisel fotol. "Sillaotsa sild Paide külje all 20. sajandi algusaastatel. Muinasajal oli nimetet jõeületuskoht (koos sellega kaasneva 800 m soosillaga ehk Pika Sillaga) tõenäoliselt muinas-Järvamaa ja Alempoisi piiriks. Sild ise oli tollal ainsal Kesk-Eesti ida-lääne suunalisel teel, mis oli aindsaks võimaluseks liikuda Järvamaalt ja selle tagamaadelt (nt Tartumaalt) Harjumaa lõunaossa ja Läänemaale."

X
kodulehe, e-poe tegemine