Vanadpildid.net on müügis. Kontakti leiad siit!

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3612

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Tüdruk lehtlas (4)

Fotograaf: teadmata
Kas võib olla, et see foto on tehtud Koerus või Koeru lähistel? Legendi järgi võiks see nii olla aga mina ei suuda oma mälus ja fotodes sorides leida ühtki sellist sammastega hoonet või rajatist, kus tüdruk istub. Kujutan ette, et tegemist võiks olla näiteks lehtlaga!?

Sain foto vahetuse käigus koos paljude teiste poolanonüümsete Koeru piltidega, seega võib olla tegemist muidugi mistahes Eestimaa kohaga. Samas on ka Koeru lähiümbruses olnud piisavalt mõisaid, mille kohta ma midagi ei tea.

***
Sama tütarlaps kuulus Arukülas tegutsenud noorteorganisatsiooni "Järvala" liikmeskonda. Näed teda sellel fotol siin, paremalt teine. Nii et kindlasti on tegemist koerukaga ja Koeruga. Nüüd on vaja ainult nimi kätte saada. (04.04.2017)
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Aruküla
Sildid: aruküla, lehtla, mõis, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Antti (05.07.2016)

Pean ennast parandama selle ehitise kohta. Sellist ümmarguse põhiplaaniga, postidele toetuva katusega ehitist nimetati (nimetatakse) rotund, mitte lehtla. Lehtla oli Aruküla pargis tänavapoolse pargitee ääres.Seal kasvatati võrestikseintel tavaliselt mitmesuguseid dekoratiivseid ronitaimi ja lilli.

Marko (19.06.2016)

Aitäh Kaarel ja Antti. Mulle jääb siiski mõistatuseks, miks pole sellest ehitisest rohkem fotosid kui ta veel 30-ndate lõpus olemas oli.

Antti (18.06.2016)

Ometi ilmus välja see foto! Olen seda oodanud ammugi, sest olen seda näinud kusagil varemgi. Selline lehtla oligi Aruküla mõisa pargi peatee lõpus. Sellest lehtlast kavatseti tuhande üheksandasaja kolmekümnendate aastate lõpus ümberehitada vabadustule altariks.

Kaarel (18.06.2016)

Selle pildi puhul on üks detail, mis võib selgitada, miks lehtla tänase päeval võõras tundub isegi kui see asub Koeru kandis. Lehtla ja sambad on puidust - sellele viitab väikeste sammaste sisse kuivanud praod. Tundub, et pildistamise hetkel on lehtla juba keskmises seisus (värv koorub) ja selle hooldamata jätmisel (näiteks sõja ajal) võis see väga kiirelt hävineda.

X
kodulehe, e-poe tegemine