Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Paviljon Vallimäel (1)

Fotograaf: M.Öömann
Kui juttu tuleb omal ajal Paide Vallimäe kagubastionil paiknenud paviljon-tantsusalongist, tuleb vähemalt minul silme ette Johannes Ehrenwerti jäädvustus. Leiad selle fotona SIIT ja koloreeritud postkaardina SIIT. Sellist otsevaadet pole mina kohanud.

Koeru fotograaf Martin Öömann on vallipaviljoni pildistanud kogu oma hiilguses, isegi kui see seineb ka lisatud fotol, mis pärit ilmselt hoone kasutuse hiigelaegadest, pelgalt keerukates puitornamentides. Vaadates lapsi hoone ees ja tuletades meelde oma ema mälestusi, tekib tunne nagu võiksid selle hoone ja seal tegutsenud kaupmeeste kadumisest puudust tunda eelkõige lapsed. Kuigi omal ajal peeti seal ju ka tantsuõhtuid ja arvatavasti sai lisaks kompvekkidele ning saiakestele paviljonist midagi ka täiskasvanu.

Hoone püsis vähemalt 5 aastakümmet ja lammutati alles nõukogude ajal. Ilmselt 50-ndate lõpus või 60-ndate alguses. Kas keegi oskab seda daatumit täpsustada?

Foto on pärit Rahvusarhiivist ja kannab arhiveerimistunnust EFA.607.2.42001.
Allikas ja avaldamisõigused: Rahvusarhiiv, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Paide kihelkond, Paide
Sildid: paide, vallimägi, paviljon, EFA, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Toomas Raudam (02.12.2023)

See hoone on minu vanaisa August Roosilehe (1887-1941) kavandite järgi ehitatud. Jaak Salmar on mulle öelnud, et paik kavatsetakse puhtana hoida ja hoone uuesti üles ehitada. Olen ka ise seal korra käinud ja napsu võtnud. See võis olla 1965, siis või veidi hiljem ka hoone lammutati.

X
kodulehe, e-poe tegemine