Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Järvamaa maakonna haigla (0)

Fotograaf: Joh.Ehrenwert
Vaade hoonele, mida ehk enamik paidelasi tunneb lastehaiglana. Minu vanaema töötas seal aastaid ja vahest käisin ma seal tema juures. Mulle ei meeldinud haigla lõhn ja tegelikult ka mitte need söögid. Oli õnn, et ma ise sinna ei sattunud.

Algselt on hoone ehitatud Järva maakonna haigemajaks. Hoone ajaloo kihta ei leidnud esimese hooga ühtki viidet. Kellel on hoone kohta teavet, jagage palun. Mis seal üldse praegu toimub?

***
Ajakeskus Wittenstein/Järvamaa Muuseum kommentaar fotole Facebook vahendusel:

Uurides 17. saj gravüüre Paide linnast tundub, et Pärnu tänav 12 krundi maadel kulges keskajal linnamüür ning Pärnu tn joonel asus linnavärav.
1847. a koostas tollane krundiomanik, Kesk-Eesti tuntud arhitekt ja ehitusmeister J.G.Mühlhausen esindusliku elumaja projekti, mis jäi teadmata põhjusel siiski ehitamata. Pisut hiljem ehitas Roosna-Alliku mõisnik Stackelberg samale kohale elumajaks praeguse hoone. Eesti Vabariigi algusaastatel osteti hoone maakonnahaiglaks. Selles majas on pikka aega töötanud dr. P. Naaris, kes kutsuti Paidesse linnaarstiks ja haigla juhatajaks 1913. a. Ta osales arstina Vabadussõjas ning pärast seda oli ta Paides maa-arst ja aktiivne seltskonnategelane. P. Naaris juhatas haiglat kuni surmani 1947.a.
Hoone on viimati olnud Järvamaa Haigla kasutuses. Praegu kuulub Nelja Kuninga hotelliga seotud omandisse. Majja on planeeritud luksuslik majutusasutus.
Allikas ja avaldamisõigused: Kristjan Männa, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Paide kihelkond, Paide
Sildid: paide, haigla, lastehaigla, pärnu tn, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine