Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Veel üks koolipilt Pihumäel (2)

Fotograaf: teadmata
Vahukülas Pihumäel asunud ja 1915 aastal valminud kooli lapsed koos juhataja ja tema abikaasaga ühispildil. Tuttavaid nägusid peale Külakubja talust pärit Feliks Visnapuu (teises reas Osvald Hõlpusest 3-s) ja Hugo Grünbergi (Osvald Hõlpuse kõrval) ei leia.

Õpetaja Osvald Hõlpuse süles pole mitte lihtsalt üks laps vaid tema poeg Olev. Täpsemalt võid fotol olijate kohta lugeda postituse alla Marianne poolt jäetud kommentaarist.

Tasub ka tähele panna, et lastel on käed rinnal risti, ilmselt fotograafi püüdest teha pilt sellisel moel huvitavamaks.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Vahuküla
Sildid: vahuküla, pihumäe, 1931, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Marianne Vallaste (23.03.2014)

Ilse Adosson (Ojamaa, ab Vallaste) tuletas veel meelde, et esireas keskel istub triibulises pluusis Robert. Teises reas seisab Feliks Visnapuu kõrval Jürimäe Harald - kõikide tüdrukute lemmik.

Marianne Vallaste (21.02.2014)

1930/1931 õppeaasta lõpupilt. Pildil vasakul seisab Ilse Adosson (Ojamaa, ab Vallaste) Juhani talust. Ilse on sündinud 1920.aastal ja läks kooli 1928.aastal. Paremal hoiab koolijuhataja Osvald Hõlpus ümbert kinni oma nooremal pojal Olevil, kes on sündinud 1923.aasta septembris. Nende taga on pr Hõlpus. Selle pildil tegemise ajal ei olevat Olev olnud veel kooliealine (pildi tegemise ajal 7 aastane), kuid oli tihti osa võtnud koolitundidest ja ehk nii jäi ta ka pildile. Ilse kõrval istub Mardi Olga. Tol ajal kasutati kõnes, kui kellestki räägiti, ikka talunime (kui oli) ja siis eesnime. Teine on Linda (talu ei mäleta), Laari Marta, Ilse Remmelgas (ab Esko) Hindreku talust. Paremal istuvad vennad Vassili ja Aleks Pihlak Rajamäe talust. Paremalt kolmas on Külakubja Elmar (Feliks Visnapuu onupoeg). Teises reas istuvad vasakult Oru Irene (ab Paju), kolmas on Aino Grünberg, Kääripärtli Olga, Feliks Visnapuu Külakubja talust (kutsuti tema enda soovil Külakubja peremeheks), õpetaja kõrval on Aino vend Hugo Grünberg. Tagareas vasakult on õpetaja Lilli Martson. Pildile on jäänud ka Cristjan (Jaan) Adosson (Ojamaa), kes oli koolinõukogu liige ja Ilse Adossoni isa. Tagareas vasakult teine tüdruk on Reinu Helga, siis Lilli ja Meeri Adramus Hõbediku talust, ruudulise kleidiga on Leontine Muusikus.

X
kodulehe, e-poe tegemine