Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Vahuküla laste nääripidu (1)

Fotograaf: teadmata
Sellel fotol on kogunenud Vahuküla koolilapsed arvatavalt nääripeol. Kuna fotol on ka minu isa, olen ehk pildi taustast midagi kuulnud kuid täpsemalt meeles ei ole. Pakun foto tegemise ajaks +/-1963 kui lapsed käisid veel Sitsika koolimajas. Kahjuks ei suuda meelde tuletada ka seda, kas pidu toimus Sitsikal või siis Pihumäel nn. vanas koolimajas. Täpsustage palun!

Aga kostüümid on toredad. Taga keskel patsidega "tüdruk" on Ants Mänd Jõudsi talust. Ees keskel on Antsu täditütar Enda, kelle vasakul käel särav printsess on Urve Grünberg Kurve talust. Tema paremale käele jääb Antsu õde Raili ja edasi edasi Enda väikevend Kalev. Olgu öeldud, et Enda sai oma kostüümi eest esikoha!

Täiendatud 27.12.2017:

Esimeses reas vasakult: Sirje Lillepärg, Kalev Murumaa, Loide Esko, Raili Mänd, Enda Murumaa, Urve Grünberg, Einar Toom, Lembit Esko.
Tagumises reas vasakult: Auli Esko, Valter Võsujalg, Galina Võsujalg, Ain Järvsoo, Väino Tamp, Ants Mänd, Heli Viidas, Zoja Vatsel, Sirje Ostrep, Helje Praggi, Ülo Lainvee.
Pilt on tehtud 1963 a. Pihumäel rahvamajas ehk vanas koolimajas.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Vahuküla
Sildid: vahuküla, näärid, pihumäe, lapsed, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Ülo Lainväe (01.06.2023)

Pildistaja peaks olema piltnik kes põdes lastehalvatust.Ta sõitis autoga,mis oli mõeldud invaliididele.On siiamaani meeles,kui ta käis pildistamas Sitsika koolimajas meid. Raili Mänd on minu klassiõde kuni neljanda klassini. Mina läksin Kiltsi elama.

X
kodulehe, e-poe tegemine