Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Rammajaagul kuhja tegemas (0)

Fotograaf: teadmata
Vahetevahel olen lubanud endale ka muude kui Koeru kandi fotode ostmist. Sellisel juhul on oluline hind ja soovitatavalt mingi viide foto tegemise kohale. Ülalolev foto läks küll pisut kallimaks kui olin arvestanud aga loodetavasti kompenseerib foto meeleolu ning tekst tagaküljel kulutuse.

Foto on ilmselt tehtud 1928 aasta 29. juulil Rammaajaagu talus kusagil Võsu lähistel. Tegemist peaks olema Haljala kihelkonnaga. Kirja saatja räägib olulisel teemal, mis täna puudutab väga väikest osa eestimaalastest - heinateost. Kiri on saadetud Võsult Viljandisse 1928. aasta augusti viimasel päeval Ottu Veismannile Uusna mõisas.

"Näh, oleme Rammajaagul kuhja tegemas, Ottu ja Asta on saadu otsas, see oli 29 juulil. Tänawu heina töö pikale, mitmel on meie pool weel heina töö poolel, minul on küll nüüd walmis. Talwrukki lõikus on praegu käsil. Töö ei edene, wili ei saa küpseski, sest harwa on päewa mil wihma ei tule. Suwe wiljad on meie pool wäga ilusad, aga kas nad küpseks saawad, ripub ära loodusest. Ilmad ja tööd takistawad ka minu reisu Wiljandimaale. Praegu ei tea ütelda, kas tulen? ehk millal? Kui ilmad niisugused wihmased edasi kestawad, ei saa aega ja on ka halb reisida. Oleme endiselt terwises. Terwitades Omaksed."
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Virumaa, Haljala kihelkond
Sildid: rammajaagu, heinategu, 1928, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine