Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Paldiski pritsimaja vabaduse pühal (0)

Fotograaf: J.Weidenstrauch
Tegemist on hoone ja võttenurgaga, mida erinevad fotograafid on järjekindlalt ekspluateerinud ning mistõttu on esmapilgul tegemist igava postkaardiga. Torniga hoone näol on tegemist Paldiski pritsimajaga, vasakpoolsele hoonele, mis nii sageli fotodel ei esine, ma hetkel nime anda ei oska.

Huvitavaks muudab foto see, et jäädvustatud on Eesti Vabariigi X sünnipäeva hetk ning kaunistused. Selleks on pritsimajale kinnitatud suur tahvel, millel seisab sini-must-valge tekst: "Elagu vaba Eesti!" ja aastaarvud 1918-1928. Ukse kohal olev silt on tagurpidi rippuva kuuse tagant samuti osaliselt loetav, kas aastapäeva ürituste raames või alaliselt sai selle sildi järgi hoonest "kohwi" ja süüa. Pange tähele, et vasakul asuva hoone seinale on kuuseokstest moodustatud tekst "EV X". Samamoodi võeti esimest juubeliaastat vastu Paides.

Ka fotograaf on huvitav, Juhan Weidenstrauch. Tegemist on esimese selle piltniku tööga vanadpildid.net keskkonnas.

Leidsin ühe võimsa puändiga ajaleheartikli väljaandest Kaja, nr. 226, 30 september 1926, mis annab aimu Paldiski pritsimajas toimunud pidude olemusest:

"Paldiski tuletõrje seltsi pidu.
Pühapäetval 29. sept. korraldas Paldiski tuletõrje selts oma sügisese pidu. Pidu eeskawa oli rikkalik. Näitemäng oli ilus, mille ette kandis asjaarmastajatest koosnew näiteseltskond. Muidugi ei puudunud ka kapakali, mille järele nõudmine wäga suur oli. Pidu lõpul oli näha palju joobnuid meesterahwaid. Ka üks naine oli enese täistõmmanud ning puhkas rahuIikult aia ääres nõgesepõõsas!"
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Harjumaa, Harju-Madise kihelkond, Paldiski
Sildid: paldiski, 1928, pritsimaja, EV X, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine