Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Ontika rannas (1)

Fotograaf: teadmata
Huvitav ülesvõte Ontika rannast 31. juulil 1925. aastal. Isegi kui tegemist on lavastusega, näitab see selgelt, et reisimise, rändamise ja väljas ööbimise mõte polnudki ka siinmail nii võõras kui see tagantjärele tundub.

Vaadates neid väheseid fotosid siin keskkonnas, mis on võimaldanud ennast liigitada kategooriasse Väljasõit/matk, tundub siiski, et tolleaegsed (20. sajandi esimese poole) trendid võib jagada kaheks, äärmisel juhul kolmeks:
- kodulähedased piknikud 
- väljasõidud/ekskursioonid
- pikemad (maailma)reisid

Kindlasti ka matkati kuid selliseid klassikalisi seljakotimatku kodumaal vähemalt fotodel väga kajastatud pole. Muidugi, kui neid oleks ka olnud või oligi, oleks tolleaegse fototehnika kaasavedamine tähendanud eraldi ettevõtmist, mis omakorda tingib jäädvustuste rohkuse.

Lisaks ütleb Vikipeedia, et "Eesti puhul on võimalik rääkida linnastumisest alates 1950. aastatest." Kui arvata linnastumine üheks rekreatsiooni põhieelduseks, vajadus vahelduse järele ning lisada sinna veel maal elavate inimeste igapäevatööd, mis suures osas toimusid või olid otseselt seotud looduse või looduses viibimisega, saame olukorrale mingid teoreetilised raamid.

Sest kui ma kujutan endale ette "matkamist" 20. sajandi esimestel kümnendil Eestis, tuleb mulle esimesena silmade ette just see foto. Milleks minna matkama kui igapäevaelu juba sisaldas kõiki hea matka komponente: minekut kodust kaugel olevale heinamaale, ööbimist ja ühissöömaaegu värskes õhus, jahti ja kes teab mida veel?

Selline ootamatu mõtisklus siis pealtnäha süütust fotost ...
Allikas ja avaldamisõigused: Kaur Salus, jagada viitega allikale
Asukoht: Virumaa, Jõhvi kihelkond, Ontika
Sildid: ontika, matk, 1925, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Jüri Hiiumaalt (14.01.2017)

Ja veel on pildil "Kaljas kahe mastiga...".

X
kodulehe, e-poe tegemine