Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Külmatoidu valmistamise kursus (4)

Fotograaf: A.Tepper
Külmatoidu valmistamise kursus Vahukülas 16. XI 1936. Pildi on teinud Koeru fotograaf Alexander Tepper (hiljem Salumets). Tagareas vasakult teine Selma Klarissa Visnapuu, minu vanatädi, kelle albumist see foto on, ja teises reas vasakult viies tema õde Aliide Sofiie Mänd, minu vanavanaema. Aliide parema õla tagant piilub Helmi Murumaa (abielus Grandberg) ja Aliide vasakul käel seisab Aani Salme. Aliidest alustades paremale viies on Hermilde Mänd (hiljem Aedla), tema abikaasa õde. Vasakult esimene on Vahuküla kooliõpetaja Osvald Hõlpuse rumeenlannast abikaasa Ksenja. Kursust juhendab prl. Mägi.

Tegemist on Vahuküla perenaiste seltsiga. Naised korraldasid taludes kursusi ja kui pärast paaripäevast toiduvalmistamist road valmis, kutsuti mehed ka kampa ja läks peoks.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Vahuküla
Sildid: VPNS, vahuküla, kursus, 1936, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Marianne Vallaste (25.03.2016)

Osvald Hõlpuse abikaasa kõrval on Saueaugu talu perenaine. Tagareas keskmine on Lilli Martson. Tagareas paremalt esimene on Vahuküla meieri abikaasa Olli.

Marianne Vallaste (14.10.2014)

Teises reas vasakult esimene on Vahuküla koolijuhataja Osvald Hõlpuse abikaasa. Tagareas paremalt teine on Traksi talu perenaine Amanda Ostrip.

Helle (14.09.2011)

reas paremalt esimene on minu vanaema Hilda Kaldoja, Madise talu perenaine, Sandiväsitaja külast. See küla asus Vahuküla ja Puhmu vahel. Nime sai põhjusel, et kui sant sellest külast moona sai, oli seda nii palju, et vallavaene ei jaksanud tassida. ) Külas olid talud Reinu, Madise, Tamme, Sepa jt. Praegu ainult varemed.

Marianne Vallaste (14.09.2011)

Tõepoolest oli tegemist Vahuküla perenaiste seltsi kursusega. Kursusi korraldati aeg-ajalt sügiseti. Kursused olevat kestnud umbes nädal aega. Esimeste päevade söögid olevat perenaised ise ära maitsnud, kuid viimasel päeval korraldatud kursuste lõpupidu, kuhu kutsutud ka abikaasad. Kursusi olevat korraldatud Saueaugu, kus elas perekond Õnnepalu, ja Sitsika talus. Kolmandas reas paremalt esimene on Juhani talu perenaine Ann Ojamaa ning selgitusi andis tema tütar Ilse Ojamaa (ab Vallaste).

X
kodulehe, e-poe tegemine