Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Koeru Tuletõrjujate Seltsi tegelased (2)

Fotograaf: Alma Stokmann
Minu üllatuseks ei olegi fotol Koeru lauljad, kellega koorijuht Ants Linno nime peamiselt seostan vaid "Koeru Tuletõrjujate Seltsi tegelased". Tean seda ainult seetõttu, et kunagi ammu müüdi sama foto osta.ee keskkonnas ja mul oli piisavalt nutti sealt nimedega varustatud tagakülg salvestada. Nii ongi minu kogusse jõudnud hea kvaliteediga esiküljele lisatud veebist salvestatud tagakülg. Tagakülge näed klikkides foto üleval vasakus nurgas olevale ikoonile. Foto muudab huvitavaks ka fotograaf Alma Stokmann, kelle fotosid ei liigu just väga palju.

Fotol:
Viitmann Arnold, Saksberg Johannes, Linno Helmut, Viitmann Anna, Viitmann Alide, Stokeby Lidia, Bremrand Olga, Indrikson Ksenja, Eltermann Rudolf, Kabrits Elfride, Linno, Tammad (?), Schumann Emilie, Mark Jüri, Otti Anna, Lenk Peeter, Viilhein Olga, Nikolai, Jürgenson Jakob, Kuuskler, Bello.

Saan kokku 21 nime aga fotol on 23 inimest. Järelikult kahe nimed veel puudu ja olemasolevate kaootiline esitus ei võimalda mul kõiki nimesid nägudega kokku viia. Koeru pildiraamatust (lk 188) võib leida sama foto selgitusega "Koeru segakoor 1919. aastal. Keskel istub toolil koorijuht Ants Linno, ees paremal hilisem koorijuht Jaak Ilomets". Viimase nimi on muuseas ka loetelus puudu. Ja et tegemist ei ole päris tuletõrjujatega vaid siiski lauljatega, kinnitab ka foto Koeru Tuletõrje Seltsi segakoorist.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Koeru
Sildid: koeru, tuletõrje selts, koor, 1919, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Ave Raudmäe (Saksberg, is (20.11.2021)

vasakul seisev härra kikilipsuga on minu isapoolne (ehk Ülo Raudmäe (sünd. Saksberg) isa Johannes Saksberg ja tema naine Olga Bremraud on nö madrusekaelusega pluusiga.

Ave Raudmäe (Saksberg, is (20.11.2021)

Olga Bremraud (mitte Bremrand)

X
kodulehe, e-poe tegemine