Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3590

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Koeru lasteaia lapsed kasvatajatega (1)

Fotograaf: teadmata
Loodan, et koerukad, kes ennast või oma sugulased sellelt fotolt leiavad, väga ei pahanda foto avaldamise pärast. Tegemist on lihtsalt niivõrd ajastutruu ning põneva jäädvustusega.

Kõigepealt muidugi äratundmisrõõm paljudele vanema generatsiooni inimestele. Lapsed sellel fotol peaksid täna olema 60+ aastates. Taga keskel tunnen ära kasvataja Helga Altermanni, kellele see pilt on tagantjärele väike kummardus. Kindlasti ka teistele kasvatajatele, keda ma nimepidi nii ei tea. 

Teine huvitav aspekt minu jaoks oli kindlasti mänguasjad. Kui lihtne kõik oli.

Kolmas, avaldamise peapõhjus, on foto tegemise koht. Pakutud on, et lapsed on kasvatajatega üles võetud Jaani tee 7 siseõuel. Kuid mis hooned paistavd sellisel juhul taamal? Vaadake, mõelge, arutage ja pakkuge välja oma lahendus. Usun, et ollakse lasteaia lähistel aga mispidi täpsemalt? 
Allikas ja avaldamisõigused: Erakogu, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Koeru
Sildid: koeru, lasteaed, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Imbi (01.11.2016)

Väga ilus foto. Mina pakuks kasvataja Helgaks heledapäist vasakpoolset. Tema oli kauaaegne kasvataja, ka siis kui mina seal käisin. Parempoolsed olid ka minu ajal. Lastest on äratuntavad Sander Lehte ja Holm Aili. Nende vanuse järgi peaks foto tegemise aeg olema aastatest 1955-1960. Kirjutasin varem, et lapsed ei saanud pahatihti päeval välja, sest puudusid vastavad jalatsid. Kohale toodi hobusega, kelguga, käruga. Mina sain õe vanad saapad, mis olid hiiglama suured. Kuid lastel oli vahva, mängud, laulmine, head kodused toidud. Lasteaia taga olid mitmed majad, mis ära põlesid ja lammutati. Need paiknesid ümber õue, sellist rohumaad polnud. Vaevalt oma mänguasjadega kaugele mindi.

X
kodulehe, e-poe tegemine