Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Karinu koolilapsed (2)

Fotograaf: A.Käbi
Pakun, et tegemist on Karinu mõisas tegutsenud kooli lastega. Seda eelkõige seetõttu, et üks fotol olijaist, tüdruk esireas keskel on Olga Allikas, Metsla küla Jürimardi talu peretütar ja hilisem perenaine. Tunnen ära ka kummalise nimega õpetaja, Vanda Jaam, kes istub vuntsidega mehe paremal käel.

Vaatasin Karinu mõisa fotosid veebis ja sellist, kus oleks peal olnud foto vasakust servast paistev puidust käsipuuga trepp, ei leidnud. Trepi mõisa otsaseinas leidsin.

Usun, et Vello Kallandi oskab selle foto tegemise aega ja kohta täpsustada.

Eeldusel, et tegemist on Karinuga, jääb mulje nagu oleks see piirkond fotograafide jaoks olnud mingis mõttes "eikellegimaa". Karinul on pildistanud nii Käbi kui Öömann ja ma olen kindel, et ka mõni Järva-Jaani fotograaf. Huvitav, kas see peegeldab mingil moel ka kihelkondade servas elanud inimeste peas olevat ebakindlust enese territoriaalse kuulumise või identiteedi mõttes. Metsla oli ju samuti küla Koeru kihelkonnas, samal ajal kui Karinu jäi Järva-Jaani alla.

Foto jõudis minuni tänu inimesele, kes vanadpildid.net käekäiku jälgib, oma fotode seast ühe Aleksander Käbi ülesvõtte leidis ja selle mulle kinkis. Aitäh!
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Järva-Jaani kihelkond, Karinu
Sildid: karinu, 1926, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Jüri Hiiumaalt (22.01.2017)

Väidan et pilt on tehtud 1923/24. õppeaastal. Mehed ei ole veel jõudnud ilmasõja ajast pärit frentse veel pintsakute vastu vahetada. Vaene aeg oli. Vanda Jaama paremal käel istub Hilda Jürgis ja vasakul käel kooli juhataja Aleksander Maasing ja Hlda Freiman .

Marko (19.01.2017)

Kommentaar Vellolt: "See on tõesti Karinu, 1926. aasta. Selle foto panin ühel lehel, kus ruumi üle jäi ka oma viimasesse Metsla raamatusse (lk 99). Tean õpilastest ees keskel minu ema Olga ja taga paremalt teine Elise Tamjärv-Rahendi. Õpetajad (vasakult) Helene Freimann, Vanda Jaam, direktor Aleksander Maasing, õpetajad Hilda Jürgis ja Aleksander Alber (snd Ott Arviste)."

X
kodulehe, e-poe tegemine