Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Pärnumaa (Tühista valik)
Pilte: 58

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Sindi - vaade jõele (0)

Fotograaf: teadmata
Ma ei tea midagi kalapüügist fotol näha olevate riistadega ega ka mitte Sindi paisust, mille all see pilt tehtud on. Seepärast lisan siia lõigukese Delfi artiklist:

"Paisu veekeeristes on aastatega hukkunud mitu inimest. Esimene pais rajati Sindi kalevivabriku käitamiseks 1834. aastal 2,4 meetri kõrgusena. Praegune senistest kõrgeim (4,3 meetrine) pais pärineb aastast 1977, mil ehitati sellele ka ebaõnnestunud konstruktsiooniga kalatrepp. Alates 2006. aastast on üritatud riiklikul tasemel leida lahendust Sindis rändetee avamiseks. Paisu likvideerimist on aastaid toetanud kodanikualgatuse korras harrastuskalastajad ja loodusesõbrad, kes 2012.aastal esitasid Riigikogule ligi 2100 allkirjaga vastavasisulise pöördumise. Sindi paisuprobleemi lahendamine on üks osa projektist Pärnu jõestiku elupaikade taastamine, mida rahastatakse Euroopa Liidu Ühekuuluvusfondi vahenditest läbi Keskkonnainvesteeringute Keskuse.

Riik ostis Sindi paisu 1,3 miljoni euroga tänavu kevadel. Sindi paisu lammutamine ja looduslähedase kärestiku rajamine peaks teoks saama 2018. aastaks. Projekti toetab Euroopa Liit."

Foto tagaküljel on tempel, mis ütleb järgmist: "Artell "OKTOOBER" Pärnu". Tundub, et tegemist on artelliga, mille üheks aga võib olla peamiseks ülesandeks oli postkaartide valmistamine!?
Allikas ja avaldamisõigused: Kaur Salus, jagada viitega allikale
Asukoht: Pärnumaa, Tori kihelkond, Sindi
Sildid: sindi, pais, kalapüük, postist, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine