Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Vaol enne sõda (2)

Fotograaf: teadmata
Mul on meelest läinud, mis taluga on tegu kuid kindlasti on foto tehtud Koeru lähedal Vao külas. Sellest talust on pärit Koeru juuksur Magda Gutmann. Kui tead, jäta kommentaar.

Lisaks kõigele on tegemist ilusa talvise jäädvustusega. Ma ei tea, kas minu lapsed oskavad seda igatseda, sest tõeliselt lumised mälestused on neil harvad kuid mulle endale tulevad küll meelde linna ümber sisse aetud suusarajad, suusatunnid koolis, pidev kelgutamine ja mäest laskmine, lumesõjad ja -kindlused. Ja siis veel viltide all kriuksuv lumi. Vildid sain tookord Paide MEKist (koos ehitajamütsi ja puhvaikaga). :)
Allikas ja avaldamisõigused: Imbi Saarik, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Vao
Sildid: vao, talv, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

vanadpildid (16.01.2018)

Aitäh Imbi täpsustuse eest! Nüüd mul tuleb meelde, et rääkisime sellest. :)

Imbi (16.01.2018)

Tegemist on Kõrgemäe taluga Vao külas. Talu on rajatud minu vanavanemate Gustav ja Anna Gutmanni poolt, fotol vasakul. Siin on veel minu tädi oma perega. Noorem tütar on sündinud 1939. aastal, foto tegemise aeg võib siis olla 1940-1941. Minu ema ja isa on ka sel fotol. Kõik nad elasid siis juba linnas, võib-olla on tegemist jõuludega. Praeguseks on hoone suvemajaks restaureeritud. Hanged olid tihti räästani. Sai teha koopaid ja alla lasta. Muidugi olid kõigil vanaema kootud kindad ja sokid. Talli ja kaevu juurde viis käik, kahel pool lumemüürid.

X
kodulehe, e-poe tegemine