Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Väimela sead (3)

Fotograaf: Joh.Mikk
Ka see foto on tehtud Väimela Põllutöökoolis ning säilinud tänu Suur-Jaani päritolu Leidale, kes seal koolis haridust sai. Võib olla on ka Leida ise fotol. Seda saavad huvilised kindlaks teha, võrreldes lisatud fotot selle fotoga SIIN.

Huvitav, kas omal ajal ka selliseid suuri sigade kasvatust puudutavaid toetusrahade skandaale oli? Või on need sead kasvanud ausaks toorpeekoniks?
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Tartumaa, Põlva kihelkond, Väimela
Sildid: väimela, siga, 1933, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Imbi (16.01.2018)

Sead nuumatigi paksuks. Külmkappe ei tuntud, kogu liha tuli soolata. Soolapekk oli väga hea, praeti kartuleid ja tehti kastet. Kaste ja kartul olid talus põhitoidud. Supiliha pandi aegsasti likku. Searasv sulatati püttidesse. Terve siga kasutati ära, sült, vorst, pasteet jne.

vanadpildid (21.12.2017)

Mõisa karjalaudast sai TSENTRI uus kodu

9. oktoobril 2015 avati Võrumaal Väimelas pidulikult puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus TSENTER. Maailmatasemel seadmepargiga kompetentsikeskus tahab saada valdkonna innovatsiooniveduriks ning aidata ettevõtteid viimistlustehnoloogia, tootearenduse ning toomisjuhtimise valdkondades.
Idee kompetentsikeskuse loomiseks tekkis 2009. aastal kohalike ettevõtjate ning Võrumaa Kutsehariduskeskuse koostöö tulemusel. Ideekavand esitati Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele 2010. aastal ja Euroopa Regionaalfondi poolt rahastatavat kompetentsikeskuse projekti asuti teostama kaks aastat hiljem. Tee keskuse avamiseni on olnud üsna pikk ja keeruline, kuid nüüd on maja lõpuks avatud.
TSENTER ühendab endas aastatega kogutud kogemusi ja uusi tehnoloogiad ning teadmisi. Seda sümboliseerib ka TSENTRI hoone, milleks on ülemöödunud sajandi teisel poolel ehitatud mõisa karjalaut. Muinsuskaitseobjektina on renoveerimise käigus majas säilitatud vana ning lisatud uus. Majas asub hinnaliste seadmetega masinasaal, avar kontor, konverentsisaal ja raamatukogu.
Masinsaali seadmepark võimaldab rahuldada ettevõtete kõige erinevamaid vajadusi viimistluse ja tootekonstruktsioonide testimise, prototüüpide valmistamise ning tootmisjuhtimise tõhustamise osas. TSENTRI seadmetest tasuks esile tuua furnituuride prototüüpimiseks sobivat 3D printerit, 5-teljelist CNC masinat, automaatset viimistlusliini, puitdetailidele või klaasile piltide või mustrite lisamist võimaldavat pinnatrükimasinat, ruumide ja toodete 3D skannereid ning laserlõikepinki.

Allikas: link uudiskiri sügis 2015

yw (13.12.2017)

nõuka aeg ei olnud vaja peekonid vai rasva siga siis maksis kaal mida kõrgem kaal seda suurem oli raha mida said sea eest

X
kodulehe, e-poe tegemine