Vanadpildid.net on müügis. Kontakti leiad siit!

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3609

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Vilja talu laut ja loomapark (0)

Fotograaf: M.Öömann
Kuigi fotograaf Martin Öömanni fotopärand on vaieldamatult kõigi teiste Koerus tegutsenud fotograafide omast üle nii kvantiteedilt ja ehk ka kvaliteedilt, on teatud valdkonnad suhteliselt kesiselt esindatud. Näiteks Öömanni taluvaateid esineb proportsionaalselt tema teiste tehtud töödega ikkagi suhteliselt harva. Ja mis on ka mõneti mõistetav, sest kui asulavaated välja jätta, pildistati siiski inimesi.

Siin on üks meeldiv erand. Usun, et põhjus nii suure loomapere fotografeerimiseks on ajalooline hetk pere elus. Valminud on uus laut, mille puhuks on kogu maine vara jäädvustatud.

Mõeldes sellele fotole, torkas mulle pähe 100 aasta jooksul toimunud nihe inimeste mõtteviisis. Kui kasvõi selle foto ajal elanud inimeste jaoks oli kõige olulisem maa ja loomad, sest just see kombinatsioon tagas ellujäämise, äraelamise ja ehk ka edu, siis tänapäeval armastab inimkond uhkeldada "nõiakunstiga". Meie põhivajaduste eest hoolitsevad maal üksikud talumehed ja nende abilised, samal ajal kui ülejäänud müüvad, ostavad ja vahendavad.

Aitäh Enele, kes aitas tuvastada foto tegemise koha: “See pilt tundus kohe nii tuttav ja ongi. See on Linda Liivandi kodu Rammal, Vilja talus. Ramma raamatus kirjas, loomade näitus Lintnerite talli juures, arvatavalt 1930-1935.”
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Ramma
Sildid: ramma, vilja talu, laut, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine