Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Tudre perenaiste lipu õnnistamine (0)

Fotograaf: M.Öömann
Vanad fotod nõuavad aega ja armastusega uurimist. See lipu õnnistamise pilt on kaua seisnud minu digitaalses arhiivis nimeta ja kohata. Seekordsel uurimisel aga tekkisid seosed, mis viisid lõpuks äratundmisele.

Kõigepealt olgu öeldud, et tegemist on Tudre juurtega inimese albumiga, mis eeldas, et ka foto on sealkandist. Seda mõttesuunda kinnitas rahvamassi taustal taeva poole kerkiv kõrge kallas, mis viitab foto tegemise kohana Tudre tiigile. Lisaks meenus mulle äkitselt üks Tudre perenaiste seltsi lipu õnnistamise üritus ning ma võrdlesin mainitud fotot käesolevaga.

Kuigi vaatenurk on erinev, on kindla peale tegemist sama üritusega. Fotod on võetud väikese ajalise intervalliga, kusjuures ülaltoodu on hilisem, ehk lipu üleandmise hetk. Teine foto aga kujutab ilmselt lipu õnnistamist vaimuliku poolt, kelleks võib väljanägemise järgi olla vabalt Koeru kirikuõpetaja August Pähn. Sama mees istub ülaloleval pingil esireas. Lipu annab ilmselt üle vallavanem Aleksander Krull. Paigas on veel teisedki detailid nagu postament ja känd.

Seega tegemist on Tudre perenaiste seltsi lipu õnnistamisega Tudre külas Anepajo talus aastal 1939. (Heh, sama pilt on olemas ka Ülo Aasa kogus.)

Ülo Aasa fotoalbum ja erakogu.
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Tudre
Sildid: tudre, anepaju talu, TPNS, lipu õnnistamine, 1939, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine