Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Järvamaa (Tühista valik)
Pilte: 2287

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Piibe sild ca 1972 (1)

Fotograaf: Jüri Lauer
Küllap on paljud tänased vanade fotode huvilised käinud üle Piibe "vana" puusilla kuid kui palju on seda teadlikult fotole jäädvustanud? Usun, et vähestel oli võimalus fotoaparaadi näol ning neil, kellel see oli, ei tulnud pähe seda teha. Jüri Lauer on pildistanud Piibe silda 70-ndate alguses, kui sild oli juba lagunenud ja kasutuskõlbmatu. 

Piibe kaartega kivisild lasti õhku taganevate punaste poolt 1941. aasta sõjasündmuste käigus. Kohe pärast sõda, 1946. aastal valmis uus, puidust maantesild olemasolevale sillakohale. 50-ndate keskpaigast säilinud fotol on sild kasutatav ja sillaümbrus hooldatud. Kui mul on õigesti meeles, toimus vana Piibe maantee õgvendamine 60-ndatel. Kõik see klapib fotol nähtava olukorraga, kus 70-ndate alguses on vanale teetammile jäänud sild praktiliselt kasutuskõlbmatu.

Vaadates Jüri käest saadud vanu diapositiive, jäin mõtlema, kui palju on ikka elu meie ümber muutunud ainult mõnekümne aastaga. Kuipalju lakoonilisemaks ja steriilsemaks, üheülbalisemaks, igavamaks. Kõik meie enda heaolu nimel ja arvel!  
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Piibe
Sildid: piibe, ENSV, 2000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Liina (09.02.2020)

Pole kunagi seda silda nii näinud, nii hea mälestus. Minu lapsepõlv möödus seal ujudes. Eelmine suvi sai värsked pildid telefoni. Pole pooltki enam selline kui 20a tagasi

X
kodulehe, e-poe tegemine