Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Harjumaa (Tühista valik)
Pilte: 194

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Pr M.Krönströmi sarika liigud (0)

Fotograaf: M.Öömann Tallinnas
Võimalusen huvituv Koeru fotograafide töödest väljaspool Koeru kihelkonda. Näiteks August Kukemilk on pildistanud Müüsleris ja Järva-Peetris, fotograaf Tepper-Salumets Narvas ja Tallinnas, küllap mujalgi. Koeru kõige nimekamal fotograafil, ainsal, kes kuulus ka Eesti meisterfotograafide ühingusse, Martin Öömannil, oli Tallinnas, Maneezi tänaval lausa ateljee.

Mõned Öömanni Tallinna fotod olen avastanud ja vähemalt üht vahendab ka vanadpildid.net. Leiad selle siit. Lisatud foto on samuti põnev. Nimelt on pildi tagaküljel kirjas, et tegemist on "Pr M.Krönström maja sarika liikudega". Väga meeleolukas jäädvustus 30-ndate kodupidudest. Veelgi huvitavamaks muutus tema kui otsisin seda nimekuju internetist. Leidsin Geni vahendusel viite Eduard Krönströmile, legendaarsele „piiritusekuningale" hüüdnimega "Koiga krahw", hukkus 1932. aastal autoavariis. Võib ju olla, et M.Krönström = Miina Krönström, tema abikaasa? Eespool viidatud artikkel ütleb, et "tõenäoliselt oli Eduard Krönström Eesti oma aja rikkaim ja ka mõjuvõimsaim inimene", küllap pudenes sellest varandusest midagi ka tema naisele!?

Tagakülge näed, klikkides foto vasakus ülanurgas olevale ikoonile.

Täiendus:
Vaata selle ja teise samast seeriast foto põhjalikumat tausta sellest postitusest SIIT. Ma ei ole kindel, et fotol jäädvustatud pidu toimub ehitatavas hoones aga igaks juhuks märgin sildina selle ära.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Harjumaa, Tallinn kihelkond, Tallinn
Sildid: tallinn, gonsiori 5a, krönström, sarikapidu, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine