Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Koeru kooli V klass (0)

Fotograaf: teadmata
Tean, et olen seda fotot korra esitlenud kuid see pidi juhtuma juba aastaid tagasi, ajal mil vanadpildid.net keskkond kasutas veel Wordpressi keskkonda. Tean, sest nimetasin tookord klassi taga paistvat hoonet ekslikult kabeliks ja keegi parandas mind. Mõned fotod läksid ületõstmise käigus kaduma, ju siis ka see.

Koeru pildiraamatus lk. 94 on sama foto koos tagaküljelt võetud kaastekstiga, mis kõlab järgmiselt: "Koeru kooli V klass 1920. aastal. Keskel õpetaja Anna Juur, esireas õpetajast paremal Olga Brauer, tagareas viies Mart Ahe ja kuues Tassa Pruuli." Täpsustatud andmetel on ilmselt siiski tegemist 1921. aasta kevadega.

Lisan omalt poolt veel kaks tuvastatud isikut: tagareas vsakult esimene valges pintsakus on Osvald Stokeby Vahukülast ja Anna Juure vasakul käel istuv väike poiss on Oskar Eggo (Eha) Alemardi talust Rõhu külast.

Veel on fotol kusagil H.Lutsepp, E.Õun, J.Viitmann (??), Feering, H.Evar... (??). Rohkema väljalugemiseks on selle foto tagakülg liiga kahjustatud.

Sama foto leidsin ka Osvald Stokeby poja Eino albumist ja seal oli foto tagaküljele löödud lausa Osvald Stokeby tempel. Just seda tagakülge näed kui klikid foto vasakus ülanurgas olevale ikoonile.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Aruküla
Sildid: aruküla, 1921, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine