Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Kiri Wilhelminele (5)

Fotograaf: teadmata
"Armas sõbranna Wilhelmine,

Kuidas Sa seal võõral maal elad ja kuidas Sa estiks sinna said selle pika reisuga? Kas meeldib ka see koht ja need rahvad sulle? Ma mõtlen tihti Sinu peale ja kõige selle inimese elu peale. Mullu olid siin, käisime üheskoos koolimajas endi aega viitmas ja nüüd oled sa kaugel ja kaugel minust. Ei tea kas enam näeme teineteist või ei. Ja mis ma palun ära pane pahaks kallis, saada oma … mulle kui sul on kahju … Sind suudeldes sinu sõbranna Anete Einberg … palun andeks et kiri … on … kiiresti tehtud ..."

Osa tekstist, nagu saaja aadress ning postitemplid pole mulle kahjuks arusaadavad või loetavad ning siin saab lugeja aidata (tagakülge näed klikkides foto vasakus ülanurgas olevale ikoonile). Kuid piisab olemasolevast. Pildistatud on Järva-Jaani asulat möödunud sajandi esimesel kümnendil. Vasakul paistab kirik ja suur hoone horisondi keskel võiks olla kunagine kirik ja koolimaja. Foto peaks olema tehtud Seidla poolselt sissesõidult asulasse ehk siis läänest.

Nii nagu mina olen Järva-Jaanis külaline, on Järva-Jaani fotod minu kogus külalised. Neid satub siia harva, mistõttu ma ei oska suurt arvata sellest, kui levinud ülesvõttega on tegu. Mina näen sellist esimest korda kuid pean tunnistama, see meeldib mulle väga. Eriti kahe tüdruku tõttu esiplaanil, mis võimaldab arvata, et tegemist on pigem mälestusega kui postkaardiks tehtud ülesvõttega. Pole välistatud, et tüdrukud on Wilhelmine ja Anete!

Mida teie näete (või arvate)?
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Järva-Jaani kihelkond, Järva-Jaani
Sildid: järva-jaani, soo tn, kirik, 1908, postist, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Vasja (15.11.2019)

Pilt on tehtud ilmselt ajavahemikus 1906-1908, kuna pildil on ka uus pastoraadihoone (katus). Kirja saatja võiks olla Anete Käsperson (Einberg) (c.1896 - 1968).

Evelin (02.03.2018)

Sealkandis Anette Madlena Einberg (Ampel), kel oli õde Wilhelmine. Aga see võib ka nimede kokkusattumus olla.

Jüri Hiiumaalt (06.02.2016)

Tüdrukud seisavad Soo tänaval . Tüdrukute taga paistab maja Pikal tänaval , kus praegu asub Järva-Jaani Vallavalitsus.

Marko (06.02.2016)

Aitäh Marianne!

postialugu.ee ajaveebi pidavalt Ahtolt veel selline kommentaar: Saatmistempel on vilets, tundub et templil on Ass ehk Kiltsi (kataloogis H/O 6:2 lk 454).

Marianne Vallaste (06.02.2016)

Postitempel 8 11 09: Buzuluk Samarsk. (Samarsk. - lühend Samaara kubermangust) Saaja aadress: Samaara kubermang (eesti keelde tõlgituna) Linna Buzulok (saatja on siin eksinud - o asemel peaks u olema, nagu postitemplil) F F Krossikova M. Pussem edasi anda Wilhelminele

X
kodulehe, e-poe tegemine