Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3603

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Kas rehepeks Rõhul? (1)

Fotograaf: M.Öömann
Minu jaoks seisneb vanade fotode väärtuse peamine mõõdupuu nendega kaasnevas infos. Kui info on olemas, on fotol väärtus, kui seda pole, siis ei aita ka fotograafi tehnilisest tasemest, peale pole mul sellega midagi hakata. Sellel vanal fotol õnnestub balansseerida kahe vahel.

Väärtust lisab fakt, et foto on pärit Rõhu küla Jaagu talust (vastavalt 1938 aasta salajasele Koeru kaardile), selle põlispererahvalt ning foto tagaküljel olev Martin Öömanni tempel. Väärtust kahandab täpse foto tegemise koha puudumine. Kaudselt võiks foto lugeda Rõhul tehtuks tulenevalt pinnavormist. Nii Rõhu kui Nahkanuia külad paiknevad Nahkanuia voorel, mis on selline kergelt kumer moodustis madalamate kohtade vahel. Aga sama hästi võib see mõne teise kõrgema koha kasuks rääkida.

Igatahes on tegemist tehniliselt hästi vormistatud pildiga, mille taust võimaldab mul suhtuda sellesse kui killukesse Rõhu küla ajaloost. Ja äkki siiski leidub keegi, kes oskab pakkuda selle küüni asukohta?

Foto sain Hilja Voolaid käest.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Rõhu
Sildid: rõhu, vardja, isesõitja, rehepeksumasin, rehepeks, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Marko (26.09.2012)

Tegemist on üpriski suure tõenäosusega Nahkanuia küla Vardja veskitalu jõuka ja ettevõtliku peremehe August Ehrenbuschi isesõitjaga. Sellise järelduse võib teha võrreldes luubiga ülalolevat fotot link fotoga siin.

X
kodulehe, e-poe tegemine