Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Karl Mänd sõjaväes (0)

Fotograaf: teadmata
Ega ma oma vanavanemate kokkupuudete kohta sõjaväeteenistuse ja sõjaga väga palju ei tea. Minu emapoolne vanavanaisa August Alusaar teenis Eesti Vabariigi ajal piirivalves, mida ta varjas hiljem elu lõpuni, isapoolse vanaema vend Ernst Mänd oli metsavend, kandis selle eest karistust Siberis ning ei jätnud samuti endast maha memuaare.

Ülaloleva foto järgi teenis ka minu vanavanaisa Karl Mänd (tagareas vasakult esimene), Ernsti isa, sõjaväes!? Tegemist peaks olema sõjaväevormiga ja lisaks teenib üks meestest, all paremal esireas, mütsi järgi mingis "side ja peaste" üksuses. Tädi pakkus aastaks ca 1920, mis tundub tõene järgmistel põhjustel. Karla kõrval seisab naisterahvas, kelle nägu on kraabitud - pruut? Karla abiellus Aliide Sophie Visnapuuga 1922 aastal.

Foto võib olla tehtud ka Koeru kandis. Tagareas paremalt esimene tüdruk on kangesti sarnane Alma Stokmannile Vaolt aga päris kindel ma pole. Teised fotole jäädvustatud isikud on mulle võõrad.

***
Täiendatud 21.10.2018:

Juhuslikult leidsin sama foto kogujate kokkutulekul suvalise müüja albumist ja ostsin ära. Foto taha on kirjutatud "21.V 1920 a.", "Hertta Lang" ja "Sõmerul". Aasta "1920" on minu fotol kirjutatud ka esiküljele. Seega võiks tegemist olla foto tegemise aastaga. Sõmeru võib olla viga aga võib ka mitte olla. Ehk elas Hertta (hiljem) Sõmerul? Või siis saadigi seal kokku. Samas elas Lang nimeline perekond ka Vaol, mis omakorda klapiks Alma Stokmanni pildil olemisega. Ka tema oli Vaolt.

Esireas olevad kaks neiut tunduvad väga tuttavad. Näis kas leian oma tundmisele kinnitust ka mõne foto näol.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond
Sildid: 1920, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine