Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Järva-Jaani tarvitajateühingu Koeru osakonna kauplus (1)

Fotograaf: A.Tepper
Järva-Jaani tarvitajateühingu Koeru osakond asutati ostjaskonna soovil Koeru 1922. aastal. Algselt asus kauplus Rennebergi majas Paide teel, mis 1924. aastal maha põles. Uue maja ehitamiseks osteti Kapu mõisa härrastemaja puuosa ning 1930. aastal algas ehitus. 1931. aastal avas kauplus oma uksed ning 1934. aastal osteti hoonealune krunt põllutööministeeriumilt. (Allikmaterjal: Koeru kihelkond, 1934, R.Stokeby.) Täna seisab hoone tühjana ja tundub, et laguneb.

Veidi hilisemast ajast mäletab Imbi selle hoonega seoses järgmist: "Vasak pool oli toiduainetele, parem pool tööstuskaupadele, ühest teise sai vaheuksest. Teisel korrusel olid korterid. Kaubapäeval oli mutid juba hommikul ootamas, mida tuuakse. Ei jätkunud isegi makarone, suhkrust ja kommidest rääkimata. Mõnikord tuli ka kast õlut, pidu meestel. Poemüüja Leida Kaare oli väga tuntud inimene. Pood oli rahva kokkusaamise ja infovahetamise koht. Poe ees seisis teadete tahvel kino- jt kuulutustega. Poe kõrval oli plekikatusega kelder, kust lapsed alla lasksid, selle nimi oli "keldrimägi", talvel eriti mõnus. Lastel oli ka poes alati tore olla, kui just väga kaua ei pidanud seisma järjekorras. Hiljem avati hoovipoes majatarvete ja ehitusmaterjalide osakond, seal oli alati palju vaadata. Müüdi ka petrooli, aleviski polnud elektrit kaua aega. Maja kõrvale ehitati millalgi uus tellisehoone toidukaupadele. Sel ajal oli kaupa juba piisavalt. Munakivisillutis oli Arukülani, sealt jätkus kruusatee Mäekülani."

Veel fotosid ja vaateid Jaani teele.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Koeru
Sildid: koeru, jaani tee, kauplus, kirik, postist, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Imbi (13.04.2011)

Vasak pool oli toiduainetele, parem pool tööstuskaupadele, ühest teise sai vaheuksest. Teisel korrusel olid korterid. Kaubapäeval oli mutid juba hommikul ootamas, mida tuuakse. Ei jätkunud isegi makarone, suhkrust ja kommidest rääkimata. Mõnikord tuli ka kast õlut, pidu meestel. Poemüüja Leida Kaare oli väga tuntud inimene. Pood oli rahva kokkusaamise ja infovahetamise koht. Poe ees seisis teadete tahvel kino- jt kuulutustega. Poe kõrval oli plekikatusega kelder, kust lapsed alla lasksid, selle nimi oli "keldrimägi", talvel eriti mõnus. Lastel oli ka poes alati tore olla, kui just väga kaua ei pidanud seisma järjekorras. Hiljem avati hoovipoes majatarvete ja ehitusmaterjalide osakond, seal oli alati palju vaadata. Müüdi ka petrooli, aleviski polnud elektrit kaua aega. Maja kõrvale ehitati millalgi uus tellisehoone toidukaupadele. Sel ajal oli kaupa juba piisavalt. Munakivisillutis oli Arukülani, sealt jätkus kruusatee Mäekülani.

X
kodulehe, e-poe tegemine