Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

AS Franz Krull - Tallinn (2)

Fotograaf: teadmata
Leidsin selle foto mulle antud postkaartide vahelt ja ülespaneku ajendiks sai silmaringi laiendamine. Nimelt on fotol kenasti näha masina valmistanud ettevõtte nimi - AS Franz Krull, mille kohta Vikipeediast võib teada saada järgmist:

"AS Franz Krull (saksa Aktien-Gesellschaft der Maschinenfabrik "Franz Krull"; vene Акционерное общество машиностроительного завода "Франц Крулль") oli Venemaa Keisririigi ning Eesti esimesel iseseisvusajal tegutsenud metalli- ja masinatööstusettevõte, mille asutas vasksepp Franz Krull aastal 1865 Narvas. Aastal 1875 kolis AS Franz Krull laienemise käigus Tallinnasse, kus arenes aja jooksul Eesti üheks suurimaks ja kaasaegseimaks masinatööstusettevõtteks.
Tootevalik oli väga mitmekesine, sinna kuulusid malm- ja terasvalutooted, aurukatlad ja -masinad, tehaste ja elektrijaamade sisseseaded, põllumajandusmasinad, põlevkivitööstuse seadmed ning auruvedurid."

Kuidas ja kas üldse on see foto seotud Liigvallaga, kust need postkaardid pärit, pole teada. Samuti ei tea ma seda, kus foto on tehtud ning milleks konkreetne masin on valmistatud. Loodan, et leidub keegi, kes neid küsimusi kasvõi osaliselt siin avab.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Harjumaa, Tallinn kihelkond
Sildid: franz krull, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Gunnar Valge (30.07.2013)

Olemata mingi spetsialist või asi, näikse olevat tegemist mingi fraktsioonimise trumliga - peenem ühte kanderaami, edasi jämedam jne. Kuna sisseminev kraam tuleb august, võiks arvata, et tegemist on väikekaevandamisega. Mida täpsemalt seal 3-4 meetri sügavuses kaevandati, küll ei tea.

Valdo Praust (28.07.2013)

Kruusa ja kivipuru fraktsioneerija. Valutöödel oli tihtipeale vaja kindla fraktsiooniga komponente. Pildil on ju ka näha masina all olevad mitu kasti, millesse need satuvad.

X
kodulehe, e-poe tegemine