Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Armin Leppik sõjaväes (0)

Fotograaf: teadmata
Olen siin avaldanud nii mõnegi foto Koeru ja lähikonna meestest sõjaväes. Valdavalt Venemaa Keisririigi omas. Seekordne kollaaz on Nava soosaare talu peremehest Armin Leppik'ust, kes on minu jaoks põnev isiksus ja, mis parata, sama põnev uurimisobjekt.

Kõik kolm fotot on tehtud ajavahemikus 1919-1920, mis mulle kui diletandile annab mõista, et tegemist peaks olema Eesti sõjaväega, seda enam, et parempoolne foto on tehtud Tallinnas. Kas keegi oskab mundrit või vormimütsi vaadates seda teadmist kas kinnitada või ümber lükata?

Täpsemalt siis fotodest:
- Kõige vasakpoolsem foto tagakülg kannab venekeelset templit 21. DEK 1919.
- Keskmise foto tagaküljele on käsitsi lisatud, et tegemist on "Lihowetes 1920". Arvestades lindudega meeste ees laual pakun, et tegemist peab olema lihavõtetega!?
- Parempoolse foto taga on detailne fotograafi tempel, koos eraldi (taas venekeelse) kuupäevatempliga: 7 MAP 1920 / Tallinn, Rataskaevu u. 2 Fotogr. Reisberg K.Osol.

Armin Leppiku saatus nägi ette tema kinnivõtmist ja siberisse küüditamiset võimaluseta perega hüvasti jätta. Ma ei teagi, mis temast sai ja kus ta suri. Huvilistel tasub visata pilk kirjale, mille ta on kirjutanud ilmselt sigaretipaberile ja siis rongiaknast välja visanud. Õnneks jõudis see adressaatideni.
Asukoht: Harjumaa, Tallinn kihelkond
Sildid: 1919, 1920, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine