Vanadpildid.net on müügis. Kontakti leiad siit!

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Pärnumaa (Tühista valik)
Pilte: 57

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

A.Kitzberg Pöögles (0)

Fotograaf: teadmata
Vot siin on üks äärmiselt huvitav ülesvõte ajast rohkem kui 100 aastat tagasi. Pange tähele pildi alla, paremasse nurka lisatud teksti, mis ütleb sõnaselgelt: "A.Kitzberg Pöögles". 

Pöögle on küla Viljandi maakonnas Mulgi vallas (sajandi alguses Karksi kihelkonnas Pärnumaal). A(ugust) Kitzberg aga oli tuntud näitekirjanik, kes töötas Viljandimaal, Pornusel 1873. aastast kihelkonnakohtu notari abilisena, hiljem Pornuses, Mornas ja Abjas kihelkonnakohtu notarina, ja oli selle järel Polli ja Pöögle valla kirjutaja ja vabanes venestuse tagajärjel kohast. (Allikas: Vikipeedia)

Pildi võib kindlasti paigutada sajandi algusesse, seda kinnitab ka silt taustaks oleva hoone sissepääsu kohal: "Казенная винная лавка" ehk kroonu viinapood või midagi sarnast. Kui üks meestest on tuntud näitekirjanik, võib see olla tehtud ajal, mil ta töötas Pöögle valla kirjutajana. Ajaliselt kõik otsekui klapiks.

Foto ei võimalda meeste näojooni lugeda. Kaugelt vaadates paistab tegemist olema lausa ühemunarakukaksikutega, kes viljelevad eri riietumisstiile. Kumb neist meestest on A.Kitzberg?
Allikas ja avaldamisõigused: A.Jefimov, jagada vaid omaniku loal
Asukoht: Pärnumaa, Karksi kihelkond, Pöögle
Sildid: pöögle, kitzberg, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine