Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Koeru Vabatahtlike Tuletõrjujate ühing juubel (0)

Fotograaf: M.Öömann
Sellel 1922 aasta fotol peavad oma juubelit Koeru VTÜ (vabatahtlike tuletõrjujate ühing) liikmed. Kaarel Aluoja, kelle kogus on sama foto, on märkinud tagaküljele "Koeru pritsimaja" aga ma ei saa aru, kas see käib kokku lühendiga VTÜ ehk siis "Koeru pritsimaja VTÜ juubel" või osutab see ürituse toimumise kohale? On ju teada, et enne 1924. aasta suurt tulekahjut oli olemas selline seltskondlik kooskäimiskoht nagu tuletõrje seltsimaja.

Fotot suurendades tunnen ära mõned laua ümber istuvad inimesed. Paremal kuuseoksa taga paistab Koeru Tuletõrje Seltsi koorijuht Ants Linno nägu ja tema vastas, kitsehabemega ja poolviltu kaamera poole olev härra sarnaneb kangesti rätsep Jüri Meeder'iga. Vasakul foto servas särab kohaliku suuräirmehe Albert Suurkivi kiilaspea. Klaasi on tervituseks eriti kõrgele tõstnud mundris või vormis Arnold Viitmann.

Kui ma vaatan neid muretuid pidulisi, tekib mul tahtmatult küsimus, kas keegi neist mõtles sellele muretule peole kaks aastat hiljem pärast suurt tulekahjut, mille ohjeldamine jäi ju peamiselt just nendesamade meeste vähese valmisoleku taha?
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Koeru
Sildid: koeru, pritsimaja, tuletõrje selts, juubel, 1922, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine