Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Järvamaa (Tühista valik)
Pilte: 2287

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Ülesrivistusel Tapal (3)

Fotograaf: teadmata
Foto Koeru Muuseumi fotokogust. Tegemist on ühega paljudest esimese vabariigi aegsetest sõjaväefotodest, mis on seotud August Ustermanni nimelise mehega.

Selle foto on August saatnud ilmselt koju, sest esiküljel on "isa" kenasti tähistatud. Pildi tagakülg sisaldab täpsemat infot ka ülesvõtte olukorra, koha ja aja osas kuid ma pole kindel, kas seda õigesti tõlgendan. Saan aru umbes nii, et tegemist on kapral Ustermanniga ülesrivistusel Tapal 8. veebruaril 1928. Mida ma välja ei loe, on andmed kuupäeva järel, mis viitavad ilmselt sõjaväeosale. Samuti kahtlen natuke selles, kas minu "Tapa" on ikka mainitud "Tappol" või mida iganes see sõna endast kujutab. Kuid selleks vanadpildid.net keskkond on loodud, et üheskoos selliseid mõistatusi lahendada. Tänan juba ette!

Eraldi tähelepanu väärib esiküljel oleva rivistuse vabakäeline replikatsioon tagaküljel. :)
Allikas ja avaldamisõigused: Koeru Muuseum, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Ambla kihelkond, Tapa
Sildid: tapa, ustermann, suusatamine, 1928, talv, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Jüri Hiiumaalt (01.11.2015)

Ratsarügemendi üks eskadron kujundati 1920 . aastate lõpus ja 1930 . aastate alguses suuskrattur-üksuseks . Vt. horisont.ee . Horisont " Arhiiv" Horisont 2/2008 . Eesti ratsarügement hobustel, ratastel, suuskadel.

Marko (01.11.2015)

Toomase kommentaar militaar.net vahendusel: "Mina loen sealt välja "Üleriiklistel ??? kuupäev. 12 klm VI koht". Et siis osales kuskil üleriiklikel kv suusavõistlustel. Kust tuli kuues koht. Või äkki hoopis 4? Pildil ju 4 meest. Edit: Sõdur nr. 6-8, 1928 annab teada, et 1. veebruaril olid toimunud kaitseväe "patrull-suusajooksu" ehk siis patrullsuusatamise võistlused. Sellest võtsid osa väeosade 4-liikmelised võistkonnad: 1 ohvitser, 1 kaadriallohvitser ja kaks ajateenijat-sõdurit. Osales üldse 6 võistkonda, kolme esimese koosseisud on ka ära toodud. Nii et võib küll olla 6. jäänud võistkond. Kraemärkidelt loeb ilmselt ära, mis väeosast."

Nimi (31.10.2015)

Tappal võib küll olla, sellist nimevormi ennegi nähtud 8 II 28 12 kompanii VI rood.

X
kodulehe, e-poe tegemine