Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Suur tuleõnnetus Koerus (3)

Fotograaf: A.Kärner
1924. aasta 13. septembri hilisõhtul puhkes Koeru tuletõrje seltsimajas tulekahju, mis päädis lisaks seltsimajale endale mitme kuuri, talli ja kolme Rinnebergi elumaja hävimisega. Tuli sai arvatavasti alguse põlevast lambist katusekambris. Tuleroaks langesid ka postkontor ja Järva-Jaani tarvitajate ühisuse kauplus. Teate tulekahjust seltsimajas Draamateatri etendust "Hunt" vaatavatele inimestele edastas Paide õllevedaja, kes hoovi peal oma koorma otsas hommikut ootas. Rohkem infot tulekahju kohta võib lugeda Nahkanuia ajaveebist.

Foto autoriks on Koerus vähemtuntud fotograaf Aleksander Kärner, kes oli Tudre kooliõpetaja Anni Kärneri abikaasa. Tema käekiri hõlmab küllaltki tuhme fotosid, millele on lisatud tumedad servad.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Koeru
Sildid: koeru, paide tee, tulekahju, 1924, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Antti (23.01.2010)

Mäletan isa jutustusest, et tulekahi oli tekkinud riidehoius laes rippuva petrooliumi- labist. see oli rippunud laele väga lähedal, pannes lae põlema. Seda ei märgatud aga mitte ennem kui põles juba pööning. Seda märkas keegi õuest ja oli tulnud saali ning hõiganud, et maja põleb. Mille peale tekkinud suur paanika ja väljatrügimine.

Janno (30.11.2009)

Koeru veski ka taustal näha

Hongmees (30.11.2009)

See pilt on võetud praeguse Januse Käo eest suunaga Aruküla poole. Kusagil kivist varemete kohal on praegu koeru Kultuurimaja ja selle taga vallamaja.

X
kodulehe, e-poe tegemine