Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Seni vanim Koeru kiriku pilt (0)

Fotograaf: J.Livenström
Tänu Kalev Kivistele saab Koeru kihelkonna virtuaalne pildialbum uhkeldada veel ühe tõelise rariteediga. See vaade Koeru kirikule on rohkem kui 100 aastat vana, kahtlemata üks vanimaid fotosid siin albumis ning vaieldamatult vanim kõigist seniavaldatud kirikupiltidest.

Tegemist on Jakob Livenströmi fotoga. Jakob Livenström (kuni 1876. aastani Jakob Jobso) elas ajavahemikus 1830 - 1902, oli koolmeister, kirjamees ning üks esimesi eestlasest fotograafe. Vikipeedia ei ilmuta, mis oli tema surma põhjus ning kas ta ka oma viimased eluaastad fotografeerides veetis kuid ka kõige halvemal juhul saab ülesvõte pärineda aastast 1902. Pigem siiski varasemast ajast.

Ja veel lõiguke Vikipeediast: "Livenströmi üks olulisemaid panuseid Eesti fotoajalukku on tema suur hulk Eesti ärkamisaja tegelaste fotosid, sealhulgas Aino Tamme, Lilli Suburgi, Villem Reimani, Friedrich Kuhlbarsi, Gustav Blumbergi, Jaan Tammani, Andres Renniti, Mihkel Kampmaa ja Mats Tõnissoni. Lisaks on tähelepanu saavutanud Livenströmi suured grupipildid ning välisvaated Põltsamaa lossist ja Paide lossivaremetest. Tema tööde tehnilise poole pealt puudub fotodel küll korralik teravus ja kontrastsus, kuid see muudab need maalilisemaks. Üheks märkimisväärseks komponendiks tema tööde juures on korrektne vormistus: kõik fotod asetsevad tugevatel alustel, on pruunides toonides ning varustatud autori allkirja ja kohanimega. Sageli leidub fotode tagaküljel ka kaunistusi või tekste."

Fotot on kasutatud raamatus "KOERU. Pildirännak läbi endisaegse alevi ja kihelkonna". Lk 2-3.
Allikas ja avaldamisõigused: Kalev Kiviste, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Koeru
Sildid: koeru, 1000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine