Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Pidu Rakkemäel (0)

Fotograaf: teadmata
Fred Jüssi on öeldnud midagi sellist, et "kui tahad näha uusi asju, tuleb käia vanu radu". Olen seda põhimõtet oma elus püüdnud järgida ja see tõepoolest töötab. Kui oled piisavalt tähelepanelik, pakub ka igavaim koduümbruse metsatee uusi avastusi! Mida väiksem intervall, seda põnevamad on muutused. Nii õpid märkama detaile.

Sama näib kehtivat ka vanade fotode kohta. Lisatud foto peaks olema tehtud kohas nimega Rakkemäe. See on kõrgem kohta Rakke lähedal, kus rahvas käis "pidu panemas". Kuigi minu kogus on paar täpselt sama rakursiga kuid erinevatest üritustest võetud fotot, pidasin vajalikuks omandada ka lisatu. Just detailide pärast.

Korraks tekkis mõte, et tegemist võib olla Rakkemäele Villem Viermanni poolt püstitatud kõlakoja avamisüritusega. Aga võib olla avatakse hoopis kõlakoda koos selle külge kinnitatud tähekombinatsiooniga RVTS , mis tähistas Rakke Vabatahtlike Tuletõrje Seltsi. Lisatud fotol on siis tähed kaetud. Huvitava lisana on siin pildil olemas ka kiik.

Raske on paika panna foto tegemise aega aga tundub, et tegemist võib olla minul olevaist kolmest fotost varaseimaga. Kahekümnendate lõpp? Pigem kolmekümnendad!?

Samal teemal.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Rakke
Sildid: rakke, rakkemäe, RVTS, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine