Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Väinjärve mõis ja kallas (0)

Fotograaf: M.Öömann
Värskelt omandatud foto Väinjärve mõisast, mida fotograaf Öömann on pildistanud järve Ervita poolselt kaldalt. Fotot lähemalt uurides tundub, et jäädvustatud pole niivõrd mõisa kui randa või siis mõlemat koos. Kuna vahemaa on suur ja puudega osa sulandub üheks tervikuks, pole hästi aru saada, mis teisel pool veekogu toimub:
  1. On mõis, mille taga muruplatsil mingid valged laigud.
  2. Seejärel tuleb rannaala koos sillaga, millel seisab kaks naisterahvast ning mille lähedal lebab mingi imelik kortsus asjanud.
  3. Paremal on mingi kummaline saat meenutav küngas. On olemas üks foto, kus on näha, et mõisapoolselt kaldal paiknes puudega kaetud poolsaar. Kas tegemist on sellega?
Kuigi foto on postist läbi käinud, ei ole aasta ärarebitud margi tõttu näha. 20-ndate lõpp või 30-ndad? Tagaküljele jäetud teksti, postitempli ja fotograafi templi järgi võiks nii olla!? Tagakülge näed klikkides foto vasakus ülanurgas olevale ikoonile. Tekst ise ka on tore:

"26. mail kell 4 p.l.
Tervitusi Aruküla Mullamäelt!
Praegusel momendil laulavad lapsed ja mängib orkester aias, aga meid see ei võlu, vaid istume kui kaks nukku Mullamäel. Naudime looduse kevadist ilu ja põletame endid päikese tuliseist kiirist. Varsti lahkume siis asudes üks kodu teele, teine Paide. Päikesest palavaid tervitusi Uilts, Elts."
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Väinjärv
Sildid: väinjärv, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine