Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Rõhul 23.01.1910 (0)

Fotograaf: teadmata
Koeru mehed joovad Tivoli õlut. Üks kahest istuvast mehest võiks olla Johannes Meekler (Mekler), kes on sündinud 5.12.1890 Vao mõisas ning on foto tagaküljele jätnud oma nime. Seisva mehe nime ja ameti oskan pakkuda tänu Koeru pildiraamatule - Aruküla kirjutaja Nesterov. Seal leheküljel 38 on foto õllelauas istuvast meestesalgast, kellest üks ongi Nesterov. Lisaks avaldas vanadpildid.net hiljuti foto Aruküla lüpsinaistest, ka seal keskel näib seisvat sama tüüp.

Foto on üle antud Rõhul 23. jaanuaril 1910. Kuna pildil lund ega külma pole näha, ei saa tegemist olla foto tegemise ajaga, kardetavasti ka kohaga. Aga Koeru kihelkonda julgen pakkuda küll. Võib olla Vao, kus oli selline puumõis? Võib olla Koeru? Aga võib olla hoopis Rõhu puumõis, millest kellelgi teadaolevalt fotojäädvustust pole. Kindlust, et tegemist on Koeruga lisab ka saaja aadress, Maarja-Magdaleena ehk Koeru.

Kahjuks on keegi otsustanud läbi sodida saaja nime. Ja teha seda põhjalikult. Mõned tähed on küll loetavad aga tervet sõna ma kokku ei saa, seda enam, et nimede kirjapilt oli teinekord võõras. Tagakülge näed klikkides foto vasakus ülanurgas olevale ikoonile.

Foto vahendamise eest tänan Tarmot!
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond
Sildid: meekler, rõhu, tivoli, 1910, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine