Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Postkaart Paidest Merjale (1)

Fotograaf: teadmata
Postkaart Ahto fotokogust, kes on alati oma põnevaid, Koeruga seotud leide vanadpildid.net keskkonnas jaganud. Ahto ise peab väga huvitavat postiajaloo ajaveebi aadressil postiajalugu.ee. Vaata kindlasti!

Antud juhul ei ole tegemist lihtsalt vana Paide postkaardiga. Tegemist on ka kirjaga Koeru kihelkonda Merja külasse. Kahjuks on mul Merjast, mille järgi võis vana Koeru ehk Maarja-Magdaleena saada isegi oma nime, esitleda üksikud fotod. Teiste seas üks hiline vaade Merja linnamäele, kus võis muinasajal paikneda eestlaste linnus. Ja nüüd siis see postkaart.

Tagakülge lähemalt uurides saan aru, et see on postitatud Weissensteinist ehk Paidest Maarja-Magdaleenasse Merja külla läbi Aruküla 1908 aastal. Saajaks härra A.Tamber(!?) Läänemäe talus. Tekst on vaatamata pisut lohakale käekirjale üsna loetav:

"Lõngasid ei ole weel mitte tulnud. Aga siiski tulewad warsti. Eespolt numbrid on kõik tunud. Kui teie Paide tulete siis tooge punane tint (!?) ja Eestima kaart ära. Tedi kõiki terwitades G.Tamber (!?)."

Kui tead midagi Läänemäe talust või kirja saajast/saatjast, jäta kindlasti kommentaar! 
Allikas ja avaldamisõigused: Ahto Tanner, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Paide kihelkond, Paide
Sildid: paide, merja, postist, 1908, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Merle (08.12.2015)

Läänemäe talu on praegugi täiesti asustatud elamine. Mõned aastad tagasi peeti seal veel kariloomigi. Kui Merja sõita, siis esimene paremale pöörav teeots peale Ellaverre suunduvat teed. Lähimad naabrid Matsil.

X
kodulehe, e-poe tegemine