Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Paide Linna algkoolimaja (0)

Fotograaf: Joh.Ehrenwert
Tundub uskumatuna aga ka seda fotot ei suutnud ma pärast põhjalikku otsimist siit keskkonnast leida. Uskumatu seetõttu, et kuigi vaade ise on küllaltki tavapärane, teeb selle omapäraseks retuseeritud jalakäijad koolimaja otsas, Tallinna ja Laia tänava ristil. Midagi fotolt päris ära kaotada tolleaegne tehnika ei võimaldanud kuid tuleb tunnistada, kui ei oska vaadata, ei pane kaht täpilist tänavat ületavat kogu tähelegi. Kujutan ette kui pahane võis fotograaf sellise vahejuhtumi tõttu olla.

Nagu öeldud, on foto üks levinumaid, mida Paide kohta võib leida. Üldse on Tallinna tänavat alatest 20-ndatest päris usinalt pildistatud. Tegemist on ühe peamise linna uulitsaga, mida mööda sai rongkäigus marssida Vallimäele, mis tõi külalise turuplatsile, mille servas asetsesid linnale olulised hooned nagu näiteks algkoolimaja. Tallinna tänava hoonestust võib vist pidada kõige modernsemaks kogu linnas, sellele sekundeeris imeilus pärnaaallee!

Juhin tähelepanu ka foto tagaküljele. Kui tänapäeval kutsub kavaler oma kaaslase people telefoni teel, kasutati sada aastat tagasi selleks postkaarti. See paneb mind mõtisklema planeerimisest. Kas me üldse oskame tänapäeval enam planeerida? Kõik asub meist ju ühe telefonikõne kaugusel.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Paide kihelkond, Paide
Sildid: paide, tallinna tn, algkool, postist, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine